Futbal, 4. liga: Lehota pod Vtáčnikom utiekla Bolerázu a má prvenstvo

Víťazom štvrtej ligy severozápad sa stala Lehota pod Vtáčnikom. Triumf podčiarkla v záverečnom kole na pôde Hlohovca vysokým víťazstvom 6:0.

Stopér Jaslovských Bohuníc Peter Lančarič. Foto: Ján Král

Boleráz skončil druhý s päťbodovou stratou, v poslednom stretnutí sezóny prehral na ihrisku štvrtých Trenčianskych Stankoviec 1:2. Viedol pritom od tretej minúty po góle Klenkoviča, domáci ale výsledok otočili.

Jaslovské Bohunice doma remizovali s Prečínom 1:1, v tabuľke obsadili solídne tretie miesto. Tímy, ktoré skončili na prvých štyroch priečkach tabuľky, majú právo zahrať si po reorganizácii novovzniknutú súťaž, ktorá bude v hierarchii štvrtá najvyššia. Riadiť ju bude Západoslovenský futbalový zväz.

Piate miesta obsadili Trebatice, po výhre 6:1 nad Ladcami predbehli Gbely, ktoré neustáli duel s Piešťanmi a podľahli im 0:3.

Víťazstvá si na záver súťažného ročníka pripísali aj Vrbové – 3:2 v Radimove a Horná Krupá 6:0 na pôde posledných Dolných Vesteníc.

4. liga severozápad – 32. kolo

Hlohovec – Lehota pod Vtáčnikom 0:6 (0:2)
Góly: 23. Oršula, 42. Thanh, 71. Turančík, 76. Benčat, 78. Kotula, 87. Zelenický
HLOHOVEC: Grežo – Šajter, Krajčo, Pekarovič, Bohunický, Liso, Reho, Krajinčák, Zdenek, Maron, Táčovský (Kočí, Pagačovič, Turza)

Trenčianske Stankovce – Boleráz 2:1 (1:1)
Góly: 30. Breznický, 62. Marcinát – 3. Klenkovič
BOLERÁZ: Jedlička – Milinkovič, Dzíbela, Brestovanský, Bagi, Líška, Blaško, Klenkovič, Vangel, Akbar, Planeta (Orihel, Vahalík)

Jaslovské Bohunice – Prečín 1:1 (1:0)
Góly: 28. Halmo – 68. Michalec
J. BOHUNICE: Matejkovič – Munyorove, Sedlák, Lančarič, Daniel, Kaniščák, Lovás, Kadlečík, Loskot, Lošonský, Halmo

Dolné Vestenice – Horná Krupá 0:6 (0:1)
Góly: 33., 65. a 67. Konečný, 70. vlastný Dolný, 73. Šarabok, 90. Zemko (pen)
ČK: 88. Radošány (Dolné Vestenice)
HOR. KRUPÁ: Bránsky – A. Hrčka, Fodor, Mikláš, Sudin, Kozák, Blaho, Konečný, Zaoral, Guldan, Ďuriš (Šarabok, Zemko, Žák)

Radimov – Vrbové 2:3 (0:0)
Góly: 71. Božek, 88. vlastný Srnec – 53. Kaman, 66. Troják, 68. Kubica
VRBOVÉ: Székely – Michálek, Kosík, Kaman, Srnec, Kusý, Kubica, Troják, Dubovský, Železník, Zmeko (Kunka, Vido, Kotvas)

Piešťany – Gbely 3:0 (2:0)
Góly: 12. Korec, 39. a 85. Gula (prvý z pen)
PIEŠŤANY: Červenka – Ďurina, Grík, S. Glos, Korec, Strelec, Kusý, Sloboda, Gula, Krajčo, Štefanka (Šimek, Tomaga, Stanek)

Trebatice – Ladce 6:1 (4:1)
Góly: 2., 9. a 85. Bartošek, 27. a 45. Miklovič, 55. Směřička (pen) – 32. Haluska

5. liga juh: Zvončín obsadil desiate miesto

Zvončín v poslednom kole prehrával s Topoľníkmi už trojgólovým rozdielom a v 58. minúte to vyzeralo, že o zápase je rozhodnuté.

Domáci sa však zakrátko vrátili do zápasu gólom Miša, v 78. minúte strelil kontaktný gól Balažovič a v 90. minúte korunoval domáce úsilie vyrovnávajúcim gólom na 3:3 Brečka.

Zvončín obsadil celkové desiate miesto. V novej sezóne už bude účinkovať v inej súťaži. Nie je jasné, či pôjde o krajskú alebo oblastnú.