Spartak v príprave remizoval so slovinským Mariborom

Do zápasu ešte nenaskočil Ristovski, Takáč ani Štetina. Trnavský debut zažil Štefánik.

Samuel Štefánik (v bielom) odohral za Spartak svoj prvý zápas. Foto: Lukáš Grinaj

Spartak Trnava remizoval na sústredení v slovinskom Radenci s tímom NK Maribor 2:2. Majster Slovinska išiel do vedenia už v 5. minúte, keď Baturina využil zlú trnavskú rozohrávku a skóroval.

Vyrovnať sa podarilo v 28. minúte Ivánovi z penalty nariadenej za faul v pokutovom území. Už o dve minúty ale domáci opäť viedli, po akcii z ľavej strany skóroval strelou Brnič.

Cez polčas oba tímy frontálne prestriedali, čo prinieslo viac šťastia andelom. V 51. minúte Oseniho strelu ešte brankár Bergsen vyrazil, ale na Boatengovu dorážku nemal šancu.

Ďalší duel v rámci slovinského sústredenia odohrajú andeli 28. júna o 18:00 v Kidričeve proti Partizanu Belehrad.

„Pretočili sme takmer celú zostavu, takisto Maribor. Pre nás dobrý zápas, súper ukázal vysokú kvalitu. V druhom polčase sme na začiatku mali s nimi veľké problémy, mali aj iné gólové situácie. Ťažšie sa to ale porovnáva, my sme na začiatku prípravy, oni už ďalej, i preto boli živší a dynamickejší. Individuálna kvalita bola na ich strane, hlavne v prvom polčase. Po prestriedaní náš tím ukázal väčšiu kvalitu smerom do ofenzívy. Napriek tomu mal Maribor priveľa šancí. Chalani majú teraz po záťaži ťažké nohy, nerobím z toho vedu, ale máme na čom robiť,“ zhodnotil pre youtubeový kanál Spartaka tréner Michal Gašparík.

Zostrih zápasu:

Prípravný zápas:

NK Maribor – Spartak Trnava 2:2 (2:1)
Góly: 5. Baturina, 30. Brnič – 28. Iván (pen), 51. Boateng
MARIBOR (1. polčas): Pridgar - Milec, Mitrovič, Watson, Sikošek – Žugelj, Makoubou, Repas, Brnič – Baturina, Božič
MARIBOR (2. polčas): Bergsen – Mutavčič, Pihler, Šostarič, Šturm, Koderman, Guerrico, Vipotnik, Antolin, Maher, Sirk
SPARTAK (1. polčas): Vantruba – Koštrna, Čurma, Tumma, Mikovič –  Procházka - Iván, Štefánik, Bukata, Kozak – Olejník
SPARTAK (2. polčas): Kamenár – Boledovič, Čurma, Tumma (64. Benovič), Bolaji – Savvidis - Azevedo, P. Karhan, Oseni, Yusuf – Boateng