Úvod júla je nabitý akciami: Bude párty na korze, pivofest aj trh v Ružindole

Vytlačené z https://www.trnavskyhlas.sk | 28.9.2022
https://www.trnavskyhlas.sk/c/33216-uvod-jula-je-nabity-akciami-bude-party-na-korze,-pivofest-aj-trh-v-ruzindole/uvod-jula-je-nabity-akciami-bude-party-na-korze,-pivofest-aj-trh-v-ruzindole/

Leto v Regióne Trnava začne podujatiami v piatok a bohatý program bude pokračovať počas celého víkendu. Nebudú v ňom chýbať Garden Party na Korze, Rošindolský trh, Pivofest a festival Vrbovské vetry.

V Trnave to bude v piatok žiť. Foto: Zaži v Trnave

 

Garden party na Korze odštartuje leto v piatok 1. júla večer v centre Trnavy. Po dvojročnej pauze sa bude trnavská pešia zóna vlniť v rytmoch latina.

 

Program pre menších i väčších tanečníkov bude pripravený od 19.00 h. Okrem hudby a tanca sa účastníci párty môžu tešiť aj na dobré jedlo a letné nápoje. 

 

Od 20:00 má v trnavskom amfiteátri výročný koncert Bystrík banda a v rovnakom čase bude na Štadióne Antona Malatinského vrcholiť finále Majstrovstiev Európy hráčov do 19 rokov, v ktorom sa stretnú Anglicko a Izrael.

 

Rošindolský trh, ktorý je obľúbeným podujatím ako pre Trnavčanov, tak aj pre obyvateľov regiónu Trnava, sa začne v piatok už o 18.00 v neďalekom Ružindole.

 

„Počas príjemnej atmosféry lokálneho trhu si môžu návštevníci vychutnať pohár vína priamo od pestovateľov, alebo zakúpiť chutné domáce pečivo či ovocie a zeleninu,“ pozýva Alexander Prostinák, zastupujúci riaditeľ Oblastnej organizácie cestovného ruchu Trnava Tourism. 
 
Séria predstavení pre deti s názvom Trnavská bábkarská šnóra sa začína tiež v piatok 1. júla v Dome hudby M. Schneidera Trnavského.

 

Najmenších návštevníkov poteší predstaveniami Šaško a kráľ o 16.00 h. a Zlatovláska o 18.00 h. Ďalšie budú nasledovať aj počas soboty a nedele.

 

Program aj v sobotu a nedeľu

Aj sobotný deň 2. júla bude patriť podujatiam. Bielokostolský pivofest začne o 15.00 h. v obci Biely Kostol a určite poteší všetkých milovníkov piva, ktorí budú môcť ochutnať až dvadsať druhov súkromných remeselných pív. 

 

Festival Vrbovské vetry odštartuje presne o 13.14 h. v sobotu popoludí a bude plný koncertov, kultúrneho programu a výbornej atmosféry. Medzi vystupujúcimi kapelami na štadióne vo Vrbovovom nebudú chýbať Korben Dalas, Slobodná Európa, Chikilikitua, Orchester Jeana Valjeana a mnohé ďalšie. 

 

V Horných Orešanoch si v sobotu uctia pamiatku futbalistu Jakuba Hodulíka, ktorý odišiel vo veľmi mladom veku. Na jeho počesť sa odohrá v obci turnaj kategórie U13. Okrem domácich mladíkov nastúpia na zápasy aj hráči Križovian, Smoleníc a Chtelnice. Ťahákom bude príchod futbalistov Spartaka Trnava, ktorí so sebou prinesú trofej pre víťaza Slovnaft Cup-u. Záujemcovia sa s ňou budú môcť odfotiť.

 

Leto na korze bude v sobotu večer plné hudby. Koncert speváka Marka MacDee sa začne o 19.00 a užiť si ho môžu všetci bezplatne.

 

Nedeľa 3. júla bude počas Leta na korze venovaná deťom, pre ktoré Divadlo Agapé pripravilo bezplatné predstavenie Hurááá leto so začiatkom o 18.00.

 

(TS, red)

prispievatelia | 1.7.2022 | Trnava | https://www.trnavskyhlas.sk