Spartak v príprave neudržal vedenie s Dinamom Záhreb a remizoval

Trnavčania viedli už trojgólovým vedením, po prestriedaní napokon remizovali.

Vo výskoku Milan Ristovski. Foto: Lukáš Grinaj

Spartak sa v prípravnom zápase s Dinamom Záhreb v slovinskej Lendave ujal vedenia v 29. minúte. Penaltu nariadenú po faule na Ivána premenil Milan Ristovski. Ten v stretnutí nastúpil proti svojmu bratovi Stefanovi, ktorý hral na pravom kraji obrany chorvátskeho tímu.

Trnavčania sa nadýchli k silnej pätminútovke, Bamidele získal v strede ihriska loptu, naviedol si ju do palebnej pozície, brankár jeho ranu ešte vyrazil, obranca však odkopol len na šestnástku, kde nabil Štefánikovi a ten trafil z prvej do siete.

Tretí gól padol po ukážkovom brejku. Bamidele z hĺbky obrany poslal dlhý pas na Ristovskeho, ten loptu zakryl, vymenil si ju s Ivánom, ktorý mu vrátil, aby následne trnavský útočník videl na pravej strane úplne voľného nabiehajúceho Koštrnu, krásnym pasom ho našiel a Koten strelil tretí gól andelov.

Favorizovaní hostia napokon prekvapenie nedopustili. Ešte do prestávky znížil Menalo, keď potrestal chybu Takáča pri vybiehaní na center a odrazenú loptu trafil do siete.

Krátko po prestávke korunoval zvýšenú aktivitu Dinama striedajúci Petkovič, ktorý sa technickým prienikom zbavil troch hráčov a zavesil pod brvno.

Vyrovnanie na konečných 3:3 prišlo v samom závere, keď Záhrebčania zakombinovali na trnavskej šestnástke, Emreli prešiel hradbou tiel v bielych dresoch a strelou po zemi stanovil konečný výsledok.

Záznam zápasu si môžete pozrieť TU.

Dinamo Záhreb – Spartak Trnava 3:3 (1:3)
Góly: 38. Menalo, 49. Petkovič, 90. Emreli - 29. M. Ristovski (pen), 31. Štefánik, 34. Koštrna
DINAMO (1. polčas): Livakovič – S. Ristovski, Theophile, Perič, Bočkaj – Ademi, Menalo, Baturina, Tolič, Oršič – Drmič
DINAMO (2. polčas): Livaković (65. Zagorac) – S. Ristovski (77. Marin), Dilaver, Lauritsen, Ljubičič – Emreli, Mišič, Ademi (65. Štefulj), Špikič – Petkovič, Drmič (65. Rukavina). Trener: A. Čačič.
SPARTAK (1. polčas): Takač – Koštrna, Štetina , Tumma, Mikovič – Savvidis - Iván, Štefánik, Procházka, Bamidele Yusuf – M. Ristovski
SPARTAK (2. polčas): Vantruba – Koštrna (77. Boledovič), Štetina (61. Čurma), Tumma, Mikovič (72. Kozak) – Bukata - Azevedo, Štefanik (77. P. Karhan), Prochazka (61. Oseni), Bamidele Yusuf (72. Olejnik) – Boateng. Tréner: Gašparik.