Slovnaft Cup: Keď Kolony 3, tak Dvorák 5. Postup majú Jaslovské Bohunice

Postup z predkola Slovnaft Cup-u si do prvého kola slovenského pohára vo futbale vybojovali v nedeľných zápasoch futbalisti Jaslovských Bohuníc i Hornej Stredy.

Daniel Dvorák strelecky opäť žiaril. Foto: Ján Král

Jaslovské Bohunice zvíťazili v Červeníku hokejovým výsledkom 8:3. Polčas bol pritom remízový, keď na zásah Edeha a Dvoráka dvakrát reagoval Marián Kolony.

Ten po prestávke skompletizoval svoj hetrik, už však bolo neskoro, pretože hosťujúci Dvorák  dovtedy stihol navýšiť počet svojich gólov na päť. Presný zásah pridali aj Buchanec a Hrnčár, takže sa napokon zrodil divoký výsledok.

Piešťany nastúpili na pôde Hornej Stredy a napokon vypadli po prehre 1:2. Domácich poslal do vedenia Vrábel a poistku pridal Miklovič. Keď teda v samom závere strelil gól futbalista Piešťany Kováčik, domáci si už udržali postupové méty.

Slovnaft Cup – predkolo:

Červeník – Jaslovské Bohunice 3:8 (2:2)
Góly: 36., 45. a 70. M. Kolony – 30. Edeh, 32., 58., 59., 62. a 64. Dvorák, 66. Buchanec, 87. Hrnčár
ČERVENÍK: Kubatka – M. Ješko, Kopún, Nemček, J. Boháčik, Uhrík, P. Vančo, Gábriš, Nemec, M. Kolony, Babic (R. Ješko, Žemla)
JASL. BOHUNICE: Matejkovič – Juriš, Banovič, Lančarič, Lošonský, Barborík, Hrnčár, Edeh, Sedlák, Buchanec, Dvorák (Kolena, Horváth, Zemko)

Horná Streda – Piešťany 2:1 (1:0)
Góly: 37. Vrábel, 77. Miklovič – 90. Kováčik
HOR. STREDA: Lukáč – Prosňanský, Hasan, Čaňo, Stojanov, Geswandtner, Prosňanský, Vrábel, Kondrc, Gašpar, Jamrich (Macho, Bango, Miklovič)
PIEŠŤANY: Budka – S. Glos, Grík, Prelovský, Hlbocký, Strelec, Kusý, Sloboda, Korec, Kováčik, Taraba (Salviany)