Spartak opäť zakopol, s Podbrezovou doplatil na chabú koncovku

Spartak v prvom polčase herne dominoval, zahodil viaceré šance, po zmene strán sa ale hra vyrovnala a napokon aj výsledok. Andeli stratili z troch domácich zápasov už päť bodov.

Súboj Bamideleho Yusufa s Bartošom. Foto: trnavskyhlas.sk

Trnavský klub pred zápasom pogratuloval k 75. narodeninám Alojzovi Fandelovi, päťnásobnému majstrovi so Spartakom.

Tréner andelov Michal Gašparík využíva v tejto sezóne šírku kádra, aj proti Podbrezovej pozmenil základnú zostavu.

Pred Čurmom dostal v strede obrany tentoraz príležitosť Kóša, Štefánik bol pripravený na lavičke a v stred poľa vystužili Procházka s Bukatom. Na pravom krídle premiérovo v základnej zostave nastúpila najnovšia trnavská akvizícia Daniel.

V zostave Podbrezovej nechýbali v trojčlennej obrane bývalí futbalisti Spartaka Godál s Oravcom, ďalší exspartakovec Grendel nemohol hrať pre červenú kartu z predošlého kola.

Červeno-čierni hrali od úvodu s veľkou chuťou, vysoko napádali a Železiari mali problém doslova vyjsť zo svojej polovice. Už v 7. minúte boli andeli za aktivitu odmenení, keď získali loptu opäť na polovici súpera, Daniel šikovne vysunul v tandeme nabiehajúceho Koštrnu, ktorý prihral do päťky Bamidelemu a ten zblízka otvoril skóre.

Nigérijčan mal zakrátko ďalšiu dobrú šancu, Ludha vyrazil jeho strelu s námahou iba na roh.

Spartakovci hrozili z krídelných priestorov, kde sa presadzovali Daniel i Bamidele, stopéri Bartoš, resp. Godál hasili v poslednej chvíli po ich prihrávkach na trnavských spoluhráčov.

Finálka nevyšla andelom ani po Ristovskeho úniku a snahe o rozhodujúcu asistenciu na Bukatu.

Podbrezová sa za celý prvý polčas dostala iba do jednej vážnejšej príležitosti. Pavúk centroval z rohu šestnástky na zadnú žrď, kde nabiehal Kuzma, na loptu však nedosiahol ani v sklze.

Potom prišli opäť momenty výborne hrajúceho Daniela. Najprv dvakrát nebezpečne strieľal, pričom hlavne jeho jedovka spoza pokutového územia mala potrebné parametre.

Český krídelník v službách Spartaka v 40. minúte centrom vyzval ku skórovaniu nepokrytého Bamideleho, jeho volej ale zastavil rozchytaný Ludha.

Tréner hostí Roman Skuhravý cez prestávku reagoval troma striedaniami, stiahol Oravca, Bakaľu aj Adenkunleho, na ich miesto poslal Grešáaka, Breznaníka a Cobnana.

Zmenami sa koučovi hostí podarilo otupiť trnavský nápor, hra sa opticky vyrovnala, no ako prvý v druhom dejstve mal prácu brankár Pobrezovej. Ranou zo strednej vzdialenosti ho zamestnal Bukata.

Po hodine hry mal veľkú šancu na vyrovnanie po rýchlej kontre Kováčik, po centri Breznaníka však z voleja netrafil bránku.
Železiari neuspeli ani zakrátko, keď Ďatkov technický pokus zo šestnástky tesne minul cieľ.

Potom sa dlhé minúty hralo medziš estnástkami, až v 84. minúte prišiel šok. Kováčik prihral do pokutovéhú územia nepokrytému Cobnanovi a ten strelou medzi nohy Takáča napol sieť – 1:1.

V samom závere mohol víťazstvo na stranu Spartaka strhnúť Boateng, ktorý na polovici ihriska zobral loptu Godálovi, svoj samostatný únik do odkrytej obrany však zakončil ranou nad.

Fortuna liga – 3. kolo:

FC Spartak Trnava – FK Železiarne Podbrezová 1:1 (1:0)
Góly: 7. Bamidele Yusuf – 84. Cobnan
ŽK: Štetina, Bolaji – Oravec, Godál
Rozhodovali: Očenáš – Štofik, Vass
Diváci: 2680
SPARTAK: Takáč – Koštrna (80. Bolaji), Štetina, Kóša, Mikovič – Savvidis – Daniel (69. Štefánik), Procházka, Bukata (87. Paur), Bamidele Yusuf – Ristovski (69. Boateng). Tréner: Gašparík.
PODBREZOVÁ: Ludha – Bartoš, Godál, Oravec (46. Grešák) – Kováčik, Paraj (74. Bariš), Bakaľa (46. Breznaník), Ďatko – Issa Adekunle (46. Cobnan), Kuzma, Pavúk (80. Šikula). Tréner: R. Skuhravý.

Roman Skuhravý, tréner Podbrezovej: „Keby som bol sprostý, poviem, že sme z hov... uplietli bič. Dnes nie som hrdý na to, čo sme predviedli v prvom polčase. Malo to nejaké dôvody, ktoré si nechám pre seba. Nechcem tým vôbec dehonestovať výkon Trnavy, ktorá na nás vyletela a len so šťastím sme po polčase prehrávali iba o gól. Na druhej strane, musím povedať, že som takýto zápas očakával. Nevedel som, že to bude v Trnave, ale muselo to prísť. Obvykle sa to stáva na takomto štadióne, s takýmto súperom. Boli sme zakríknutí, nemali sme dobrý pohyb, ponukovú činnosť. Absolútne sme zabudli na princípy, ktoré nás zdobia. To platí hlavne o prvých 60 minútach. Domáci nás nechali žiť, pomohli nám chlapci, ktorí prišli do zápasu ako striedajúci a po hodine hry sme začali využívať priestory, ktoré sme chceli využívať od začiatku. So šťastím sme premenili jednu zo štyroch šancí, ktoré sme mali. Dne sa nedá hovoriť o zaslúženom bode, ale o bode, ktorý ak dobre uchopíme, nám strašne pomôže. Tretie kolo, tretí zápas s výbornými súpermi a máme päť bodov a vieme, že dokážeme hrať lepšie. To sú veci, ktoré sú pre nás strašne dôležité, verím, že nám pomôžu v ďalšej práci, pretože verím, že nás čakajú svetlé zajtrajšky.“

Michal Gašparík, tréner Spartaka: „Pre nás to je veľmi krutý výsledok. Ak hráte výborne, ako sme hrali dnes v prvom polčase, musí byť aspoň 2:0 alebo 3:0. Šance na to boli, trochu sme zmenili organizáciu hry, čo sa týka systémovosti, aký máme zaužívaný. Chceli sme hrať stále vysokým pressingom, čo sa nám darilo. Súper v prvom polčase v podstate nevychádzal z polovice ihriska. Dali sme prvý gól, škoda šancí, ktoré boli, keby sme dali ďalšie góly, hralo by sa nám pokojnejšie. Aj v druhom polčase to ešte vyzeralo v poriadku, ale potom je to také typické, že ak súpera necháte žiť, futbal vám to vráti. A Podbrezová vyrovnala. V závere sme dostali darček, po dobrom napádaní Kelvin Boateng išiel sám na brankára, mohol zvrátiť výsledok na našu stranu, no netrafil. Bod je pre nás veľmi málo.“