Do Trnavy prídu v októbri aj tenistky z prvej stovky svetového rebríčka WTA

Vytlačené z https://www.trnavskyhlas.sk | 29.9.2022
https://www.trnavskyhlas.sk/c/33384-do-trnavy-pridu-v-oktobri-aj-tenistky-z-prvej-stovky-svetoveho-rebricka-wta/do-trnavy-pridu-v-oktobri-aj-tenistky-z-prvej-stovky-svetoveho-rebricka-wta/

Halové turnaje s pestrou zahraničnou účasťou sa budú hrať pod názvom Empire Indoor Tennis Tour 2022.

Tenisová pantomíma na medzinárodnom ženskom turnaji v Trnave. Zaujímavý okamih zvečnil pohotový objektív Františka Uhroviča.


Telovýchovná verejnosť v Trnave si aktuálne pripomína storočie organizovaného tenisu, veď prvý oddiel prijali do tamojšieho ŠK roku 1922, po boku futbalu a ľahkej atletiky.


Rozsiahly areál TC Empire v trnavskej lokalite Na rybníku patrí medzi telovýchovné skvosty slovenského Ríma. Najkrajší a najmodernejší tenisový komplex v celej podtatranskej krajine opäť pulzuje naplno. 


Po skončení celosvetovej pandémie sa na tamojšie dvorce vrátil sympatický rytmus tréningov a súťaží. Vzácne jubileum oslávia organizátori pod gestorstvom Miroslava Hlavnu ďalším originálnym príspevkom. 


Podľa najnovšej informácie sa priaznivci populárneho olympijského odvetvia majú vskutku na čo tešiť. TC Empire Trnava totiž chystá v spolupráci s Medzinárodnou tenisovou federáciou (ITF) osemdielnu nádielku ženských, mužských a juniorských zápolení.


Ako uviedol športový riaditeľ agilného klubu Tomáš Boleman pre portál trnavskyhlas.sk, takýto rozsiahly medzinárodný projekt nemá obdobu v celej histórii slovenského tenisu.

 

Rakúšanka Yvonne Meusburger vyhrala singlový Empire Trnava Cup dvakrát (2009, 2011). Foto Ivan Kopčáni

 

 

Turnajový rozpis

Dovedna osem turnajov so zahraničnou účasťou príde k slovu na dvorcoch trnavského areálu TC Empire v septembrových, októbrových, novembrových a decembrových termínoch.


Juniorská konfrontácia aktérov do 18 rokov otvorí pestrú nádielku od 5. do 11. septembra a hrať sa bude vonku na antukových kurtoch.

 

Češka Sandra Záhlavová, víťazka Empire Trnava Cup 2010, pri preberaní pohára, kvetov a šeku z rúk predsedu predstavenstva Miroslava Hlavnu. Foto Ivan Kopčáni

 


Ďalších sedem medzinárodných podujatí, už s jesennou visačkou, dostane priestor v hale na tvrdých povrchoch. Prinášame ich rozpis:


* 3. - 9. októbra prvý turnaj žien, dotácia 60-tisíc USD


* 10. - 16. októbra druhý turnaj žien, dotácia 60-tisíc USD


* 24. - 30. októbra tretí turnaj žien, dotácia 25-tisíc USD


* 31. októbra - 6. novembra štvrtý turnaj žien, dotácia 25-tisíc USD  


* 14. - 20. novembra juniorský turnaj (18-roční a mladší) 


* 28. novembra - 4. decembra prvý turnaj mužov, dotácia 25-tisíc USD


* 5. - 11. decembra druhý turnaj mužov, dotácia 25-tisíc USD.

 

 

Ďalšia fotogaléria


Máj 2013: Stretnutie generácií v klubovni TC Empire Trnava. Najstaršou účastníčkou spoločenského popoludnia bola 83-ročná Margita Špiříková, manželka zosnulého tenistu Ladislava. Vľavo sedí vnučka Dagmar Krajčovičová, vpravo Gabika Obalová. Jej otec Ivan patril v mladosti medzi popredných trnavských tenistov a bol švagrom pani Špiříkovej. Foto: Marta Országhová

 

 


Rozhovor s fedcupovou reprezentantkou SR Annou Karolínou Schmiedlovou pre Mestskú televíziu Trnava. Foto: Marta Országhová

 

 


Anastasija Sevastovová (Lotyšsko), najlepšia singlistka v Empire Trnava Cup 2012. Foto: Marta Országhová 

 

 


Víťazkou Empire Slovak Open 2019 sa stala Bernarda Perová (USA), striebornou finalistkou bola Anna Blinkovová (Rusko). Foto Marta Országhová

 

JAROSLAV LIESKOVSKÝ

prispievatelia | 6.8.2022 | Ostatné športy | https://www.trnavskyhlas.sk