Ďalšie polopodzemné kontajnery na odpad pribudnú na Linčianskej

Vytlačené z https://www.trnavskyhlas.sk | 3.12.2022
https://www.trnavskyhlas.sk/c/33414-dalsie-polopodzemne-kontajnery-na-odpad-pribudnu-na-lincianskej/dalsie-polopodzemne-kontajnery-na-odpad-pribudnu-na-lincianskej/

Radnica vyhlásila verejné obstarávanie na ďalších jednásť stanovíšť. Dočkajú sa ich obyvatelia na Jiráskovej, Nerudovej a Golianovej ulici.

Obsah polopodzemných kontajnerov dokáže vodič smetiarskeho auta vysypať sám. FOTO: Pavol Machovič

 

Mesto Trnava bude pokračovať vo výmene klasických 1100 litrových kontajnerov na zmiešaný a triedený komunálny odpad na sídliskách za kontajnery s väčším objemom čiastočne zapustené do zeme.

 

Radnica vyhlásila verejné obstarávanie na dodanie jedenástich stanovíšť s polopodzemnými kontajnermi pre sídlisko Linčianska, umiestnené budú na Jiráskovej, Nerudovej a Golianovej ulici.

 

Na každom stanovišti sa ráta s dvoma kontajnermi s objemom 5 metrov kubických na zmiešaný odpad a so samostatnými kontajnermi na plasty, papier a sklo. Predpokladaná hodnota zákazky bola vyčíslená na viac ako 360 tisíc eur.

 

Trnava má v tomto roku v mestskom rozpočte na polopodzemné kontajnery vyčlenených až 950 tisíc eur.

 

Nahrádzať tradičné kontajnery na odpad polopodzemnými začala skúšobne už pred šiestimi rokmi. Prvé takéto stanovištia boli umiestnené na sídlisku Linčianska a na Družbe.

 

Dnes sú už najväčšie sídliská v meste vybavené modernejšími polopodzemnými kontajnermi, ktoré eliminujú výskyt hlodavcov, zápach a ďalšie problémy, ktoré obvykle bývajú spojené s odpadmi.

 

Efektívnejší je aj vývoz odpadu z týchto kontajnerov, vodič smetiarskeho auta ich dokáže vysypať sám.

 

Primátor Peter Bročka nedávno informoval, že radnica pripravuje testovanie uzamykateľných poklopov týchto kontajnerov na magnetické kľúče pre obyvateľov z okolia v kombinácii s monitoringom kamerovým systémom.

 

Nová technológia by mala zabrániť privážaniu odpadov z okolitých obcí.

SITA

 

Kde pribudnú ďalšie polopodzemné kontajnery?

Kruhové:

- Jiráskova 23

- Nerudova 9

- Nerudova 1

- Golianova 45

- Golianova 32

 

Štvorcové

- Golianova 33

- Jiráskova 28

- Nerudova 3

- Golianova 28

- Golianova 24

- Golianova 20

(pm)

prispievatelia | 7.8.2022 | Trnava | https://www.trnavskyhlas.sk