Spartak dorovnal dvojgólové manko, so Žilinou získal aspoň bod

Vyrovnávajúci gól strelil Grék Savvidis.

Futbalista Spartaka Kyriakos Savvidis. Archívne foto: Peter Kollár

Spartak vstúpil do zápasu so Žilinou bez klasického útočníka, na hrot sa postavil bývalý hráč Žiliny Paur, na krídlach mu sekundovali Daniel a Bamidele Yusuf.

Andeli od úvodu zatlačili súpera, avšak viacero šancí ostalo v prvých dvadsiatich minútach nevyužitých, po góle volala šancu Yusufa, ktorý po prihrávke od Paura mieril nad bránku.

Prišla 24. minúta a po ojedinelom rohovom kope sa k strele z hranice šestnástky dostal Kopas a prestrelil všetko, čo mu stálo v ceste.

Gól Spartak zaskočil a do konca polčasu mala viac z hry Žilina. Takáč svoje mustvo podržal a do kabín sa išlo za stavu 1:0 pre hostí.

Ani tlak Trnavy v úvode druhého polčasu vyrovnanie nepriniesol, boli to naopak hostia, ktorí pridali druhý presný zásah. Po rohu sa k lopte dostal Kopas, Takáč ešte vyrazil, ale na dorážku Stojčevskeho už nemohol reagovať.

Spartak znížil v 68. minúte, keď na loptu Štefánika po rohovom kope dobre vyskočil Boateng a nedal Belkovi šancu.

Pridali sa aj díváci, prišli striedania a výsledok v podobe vyrovnávajúceho gólu sa dostavil v 84. minúte. Koštrna na pravej strane prihral Savvidisovi a ten technickou strelou prekonal brankára Žiliny.

Záverečný tlak priniesol viacero šancí, ale Boateng, Yusuf či Štetina už gól nepridali. Spartak dorovnal dvojgólové manko a so Žilinou získal aspoň bod za remízu 2:2.