V Trnave zastavili policajti vodiča, ktorý nedokázal stáť na vlastných nohách

Vytlačené z https://www.trnavskyhlas.sk | 3.12.2022
https://www.trnavskyhlas.sk/c/33416-v-trnave-zastavili-policajti-vodica,-ktory-nedokazal-stat-na-vlastnych-nohach/v-trnave-zastavili-policajti-vodica,-ktory-nedokazal-stat-na-vlastnych-nohach/

Po vystúpení z auta sa posadil na obrubník, nafúkal takmer tri promile.

Aj takíto vodiči jazdia po našich cestách. FOTO: PZ SR

 

 

Policajti PMJ zastavili v nedeľu popoludní v Trnave vozidlo Škoda Octavia, ktoré po Ulici A. Hlinku jazdilo s defektom a zo strany na stranu. Vodič po výzve policajta z auta vystúpil, nedokázal však stáť a tak si sadol na obrubník.

 

Ako informovala trnavská polícia na sociálnej sieti, za volant si sadol s takmer tromi promile alkoholu.

 

Policajti zistili, že chvíľu pred zastavením muž nezvládol vychádzanie z parkovacieho miesta a poškodil pri tom odstavené auto Ford Mondeo.

 

48-ročného vodiča polícia rieši v tzv. superrýchlom konaní pre prečin ohrozenia pod vplyvom návykovej látky. Do vytriezvenia a rozhodnutia súdu si počká v policajnej cele.

 

Takmer rovnaký prípad riešili policajti v sobotu v okrese Skalica. Pri jazde cez obec Radimov 47-ročný vodič Hyundai i30 narazil do zaparkovaného Mercedesu, ktorý odhodilo do ďalšieho odstaveného vozidla Škoda Superb.

 

Policajti vodičovi dychovou skúškou zistili 3,08 promile alkoholu. Vodič aj v tomto prípade čelí obvineniu z prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky, za ktorý mu môže hroziť až ročný pobyt vo väzení.

SITA

prispievatelia | 8.8.2022 | Trnava | https://www.trnavskyhlas.sk