V Trnave sa nedarí nájsť ľudí do občianskej poriadkovej služby

Vytlačené z https://www.trnavskyhlas.sk | 3.12.2022
https://www.trnavskyhlas.sk/c/33417-v-trnave-sa-nedari-najst-ludi-do-obcianskej-poriadkovej-sluzby/v-trnave-sa-nedari-najst-ludi-do-obcianskej-poriadkovej-sluzby/

Do druhého kola výberového konania sa prihlásila jedna uchádzačka, napokon však o pracovnú pozíciu nemala záujem.

Služba sa v minulosti starala aj o čistotu v okolí školy na Gorkého ulici. Archívne foto: Pavol Machovič

 

Mesto Trnava ani po druhom kole výberového konania nedokáže obsadiť dve voľné pracovné miesta v miestnej občianskej poriadkovej službe.

 

Do druhého kola sa prihlásila jediná uchádzačka, ktorá absolvovala pohovor s výberovou komisiou. Ako však uviedla komisia v zápisnici, po oboznámení sa s podmienkami neprejavila o pracovnú pozíciu s platom od 646 eur záujem.

 

Trnava získala na fungovanie miestnej občianskej poriadkovej služby, niekedy nazývanej aj rómska hliadka, nenávratný finančný príspevok z Európskeho sociálneho fondu vo výške 32 500 eur.

 

Či bude opakovať výberové konanie na jej obsadenie je podľa hovorkyne radnice Veroniky Majtánovej vzhľadom na termíny projektu momentálne otázne.

 

Hliadka v časti mesta Linčianska fungovala aj v minulosti, samospráva ju chcela po získaní príspevku obnoviť.

 

S jej činnosťou radnica v tomto roku rátala v mestskej časti Trnava – juh, predovšetkým v okolí Základnej školy s materskou školou na Gorkého ulici, prípadne pri bytovom dome na Malženickej ceste.

 

Úlohou občianskej poriadkovej služby malo byť okrem iného predchádzať vzniku konfliktov v rámci marginalizovanej rómskej komunity.

 

Členovia služby sa v tomto roku mali zameriavať aj na „zelené“ preventívne opatrenia, ktoré prispievajú k ochrane životného prostredia v mieste pôsobenia.

SITA

prispievatelia | 8.8.2022 | Trnava | https://www.trnavskyhlas.sk