Nemala sa ako dostať na zápas, futbalistka Spartaka si však poradila. A dala dva góly

Vytlačené z https://www.trnavskyhlas.sk | 3.12.2022
https://www.trnavskyhlas.sk/c/33432-nemala-sa-ako-dostat-na-zapas,-futbalistka-spartaka-si-vsak-poradila_-a-dala-dva-goly/nemala-sa-ako-dostat-na-zapas,-futbalistka-spartaka-si-vsak-poradila.-a-dala-dva-goly/

Okrem futbalového stretnutia zvládla aj šesťdesiat kilometrov za deň na bicykli.

Barbora Bederková v akcii. Foto: Ľubomír Horňák

 

Ženy Spartaka vstúpili do novej sezóny víťazne. Na domácom ihrisku zdolali v nedeľu Ružomberok 2:1. Oba góly trnavských futbalistiek strelila striedajúca Barbora Bederková v druhom polčase. 


Pre osemnásťročnú útočníčku išlo o pamätný zápas, a to nielen vďaka tomu, že zariadila výsledkový obrat.

 

Na duel do Jaslovských Bohuníc, kde majú ženy Spartaka domovský stánok, totiž pricestovala na bicykli až z Vlčian, kam sa prednedávnom s rodinou presťahovali z Dunajskej Stredy.


„V sobotu večer som sa išla bicyklovať a keď som sa vrátila večer o deviatej domov, mama mi vravela, že sa nám pokazilo auto. Odvtedy som rozmýšľala, ako sa dostanem na zápas. Bol večer, už som baby z tímu nechcela otravovať so žiadosťou o odvoz. Povedala som si teda, že pôjdem bicyklom,“ rozrozprávala sa Barbora Bederková.


Budík si dala ráno na 5:40, hodinu na to vyrazila na bicykli smerom Šaľa, kde presadla na vlak a dopravila sa do Trnavy. Odtiaľ absolvoval na dvoch kolesách ďalšie kilometre do Jaslovských Bohuníc a po zápase rovnakú trasu späť. 


„Dovedna to bolo asi tridsať kilometrov tam a ďalších tridsať nazad. Baby nechceli veriť vlastným očiam, keď som prišla na štadión na bicykli,“ smiala sa.

 

Barbora Bederková sa teší z gólu v sieti súperiek. Foto: Ľubomír Horňák


K futbalu Barboru Bederkovú priviedlo okolie. Keď chlapi v jej okolí sledovali futbal v televízii, zaujali ju stretnutia natoľko, že sa nadchla pre tento šport. 


„Začínala som v Dunajskej Strede, ale nefungoval tam dobre kolektív. Rozhodla som sa časom pre prestup do Spartaka. Na zápasy ma obvykle vozia rodičia, prípadne cestujem vlakom. Pravidelné bicyklové túry na duely neplánujem.“


Ženy Spartaka by podľa Bederkovej slov v tejto sezóne chceli atakovať prvú päťku. „Možno aj viac, ideálne, keby sme vyhrali titul. Futbal je o snahe vyhrať, ale zostávame pri zemi,“ dodala.

 

Zatiaľ sa futbalistkám Spartaka darí tento sen napĺňať. V stredu odohrali aj druhé kolo prvej ligy žien. Nad GFC Regionálna Akadémia zvíťazili 4:1 (2:1). Góly si podelili Patrícia Mudráková a Michaela Martišková.

 

Po dvoch kolách majú plný počet bodov a len o skóre zaostávajú za Trenčínom a Slovanom Bratislava.

Ján Král | 11.8.2022 | Spartak | https://www.trnavskyhlas.sk