Fanúšikovia Spartaka sú na ceste do Poľska, veria, že hráči vybojujú postup

Vytlačené z https://www.trnavskyhlas.sk | 10.12.2023
https://www.trnavskyhlas.sk/c/33434-fanusikovia-spartaka-su-na-ceste-do-polska,-veria,-ze-hraci-vybojuju-postup/fanusikovia-spartaka-su-na-ceste-do-polska,-veria,-ze-hraci-vybojuju-postup/

Jeden z najvernejších fanúšikov bol ráno pred výjazdom do Čenstochovej dokonca v trnavskej nemocnici darovať krv.

Časť skupiny Rapid Gruppo. Rado Paulíny uprostred v okuliaroch. Foto (3x): Ján Král

 

Spartak Trnava odohrá dnes o 18:00 odvetný zápas Európskej konferečnej ligy v Čenstochovej. V odvetnom stretnutí tretieho predkola bude dobiehať dvojgólové manko z domáceho súboja.

 

Lístky na štadión sú vypredané. V päť a pol tisícovom hľadisku budú aj fanúšikovia Spartaka.


V stredu ráno vyrážali do Poľska z parkoviska na okraji Trnavy. Idú spoločne na piatich autobusoch, na ceste by malo byť aj niekoľko fanúšikov individuálnou dopravou. K dispozícii dostali prívrženci červeno-čiernej od domáceho klubu približne tristo vstupeniek. 


Priamo z Trnavy išli tri autobusy fanúšikov, jeden vyrážal z Hlohovca, kde má Spartak veľkú fanúšikovskú základňu. V trnavskom kotle budú aj spriatelené tábory z Ostravy a Katovíc.


Družbu majú aj fanúšikovia Čenstochovej, už v Trnave visela maďarská vlajka fanúšikov Videotonu a údajne by mala prísť podporiť Poliakov aj ďalšia "koaličná skupina" z nemeckého Zwickau.


V Trnave vládla pri odchode fanúšikov pokojná atmosféra, autobusy prišli až z okolia Trenčína a Partizánskeho. Medzi priaznivcami nechýbali mladšie ročníky, ale ani tradiční výjazďáci.


"Mám rád výjazdy na európske poháre. Ideme mimo Slovenska, už je jedno kam, stretneme sa s kamarátmi z ultras z iných skupín. Obvykle ideme aj deň dopredu a pozrieme si mesto, či okolie. Teraz to možné nie je, no to hlavné splníme - podporíme našich chlapcov - bílích andelov! Verím v postup, inak by sme na zápas ani nešli. Vyhráme 2:0, prípadne 3:0. Ak by aj duel dospel k penaltám, v tých sme dobrí a verím, že uspejeme," povedal Rado Paulíny, ktorý bude mať v závere augusta 48 rokov. 

 

Patrí k najvernejším fanúšikom Spartaka, ako dodal, po návrate z Poľska absolvuje aj výjazd do Michaloviec na nedeľný ligový zápas. "Už mám kúpený lístok na vlak," usmial sa chlapík, ktorý sa hlási k fanúšikovskej skupine Rapid Gruppo.


Na zraz prišiel s náplasťou na ruke, v ranných hodinách totiž ešte stihol v trnavskej nemocnici darovať krv.

 

V autobuse vládla pri nastupovaní víťazná nálada.


Medzi známe tváre medzi fanúšikmi patrí Miloš Kostolanský, ktorému nik nepovie inak ako Sklíčko. 


"Dlhšie sme ako fanúšikovia v zahraničí neboli, naposledy tuším v Bosne a Hercegovine v Banja Luke. Toto je teda v podstate povinný výjazd. Cesty autobusom, keď sa ide pokope, mám radšej ako individuálne výjazdy autami. Teším sa, aj keď sa priznám, že v postup veľmi neverím, ale keby sme dali prvý gól ako hovoril tréner, tak ktovie..." rozhovoril sa Sklíčko, ktorý má za sebou aj cesty na zápasy v Bukurešti, Sofii, Bruseli, Mostare, Belehrade, atď.


Keď bol podporiť Spartak v Ljublane, "infikoval" ostatných fanúšikov skladbou Don´t worry, be happy od hudobníka Bobbyho McFerrina. Ultras si ju osvojili a niekoľkokrát znela aj v kotli.

 

"Možno ju zase oprášime a zaspievame si po ceste," dodal s úsmevom Sklíčko. 

 

Koordinátor fanúšikov Spartaka Anton Krippel (vľavo) rozdával inštrukcie pred odchodom autobusov.

 


Organizačne si autobusový výjazd pokrývajú Ultras Spartaka. Jeden zo zastrešujúcich je Anton Krippel, ktorý zároveň pôsobí aj vo funkcii kordinátora fanúšikov, ktorú vyžaduje od klubov futbalový zväz.


"Kvôli bezpečnosti fanúšikov sme urobili iba autobusový výjazd. Kto sa neprihlásil teraz, pôjde potom verím na Slaviu do Prahy. Ideme pre postup, inak by sme ani necestovali. Myslím si, že dáme skorý gól, tipujem, že Dele a na konci sa podľa mňa už aj Milan Ristovski preberie. Vyhráme 2:0 a v predĺžení rozhodneme," poznamenal pred odchodom Krippel.


"Tieto výjazdy sú o kamaratčákoch, partiách, že si spolu niekam vyrazíme. V podstate je to forma dovolenky, oddych od roboty. Pohárová Európa je pre menšie kluby top, môžeme sa trochu prezentovať pred zahraničím, ukázať, ako sa podporuje klub na Slovensku," dodal.


Zápas Spartaka v Čenstochovej si budú môcť pozrieť aj fanúšikovia, ktorí do Poľska nevycestovali. V priamom prenose duel odvysiela RTVS na športovom kanáli. 

Ján Král | 11.8.2022 | Spartak | https://www.trnavskyhlas.sk