Ružindol neakceptoval výrazné zvýšenie sumy za prístavbu škôlky, opakuje súťaž

Vytlačené z https://www.trnavskyhlas.sk | 28.11.2022
https://www.trnavskyhlas.sk/c/33435-ruzindol-neakceptoval-vyrazne-zvysenie-sumy-za-pristavbu-skolky,-opakuje-sutaz/ruzindol-neakceptoval-vyrazne-zvysenie-sumy-za-pristavbu-skolky,-opakuje-sutaz/

Pôvodne vysúťažená stavebná firma žiadala navýšenie ceny zo zmluvy o viac ako 50 percent, obec takéto zvýšenie neakceptovala

Vizualizácia.: fb.com/Ružindol - oficiálna stránka obce

 

Obec Ružindol v okrese Trnava vyhlásila nové verejné obstarávanie na prístavbu materskej školy. V pôvodnom verejnom obstarávaní uspela stavebná firma z Galanty, ktorá začiatkom tohto roka podpísala zmluvu s cenou 228-tisíc eur.

 

Neskôr požadovala od obce zvýšenie ceny na takmer 360-tisíc eur. Takáto cena bola podľa starostu Petra Galanského pre obec neakceptovateľná, preto došlo koncom júla k ukončeniu zmluvy.

 

Materská škola v Ružindole má tri triedy, ktoré už nestačia pokryť záujem o umiestnenie detí. Nová trieda s herňou, spálňou a zázemím bude určená pre ďalších najmenej 23 detí.

 

Podľa starostu Galanského nebude problém zaplniť ju. Problém s nedostatočnou kapacitou materských škôl nemá len Ružindol, ale aj ďalšie obce v okolí Trnavy.

 

Oproti pôvodnému verejnému obstarávaniu bola v novom predpokladaná hodnota zákazky zvýšená na 261-tisíc eur bez DPH.

 

Obec Ružindol získala na prístavbu materskej školy prostredníctvom ministerstva investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie peniaze z eurofondov.

 

V Ružindole začiatkom tohto roku rozšírili o päť tried aj základnú školu. Nové triedy za 700 tisíc eur vznikli v nadstavbe pôvodnej budovy a vyriešili vážne priestorové problémy školy.

 

SITA

prispievatelia | 11.8.2022 | Región | https://www.trnavskyhlas.sk