Policajná naháňačka: Muž unikal na aute z Vlčkoviec, pri Sládkovičove havaroval

Vytlačené z https://www.trnavskyhlas.sk | 28.11.2022
https://www.trnavskyhlas.sk/c/33436-policajna-nahanacka-muz-unikal-na-aute-z-vlckoviec,-pri-sladkovicove-havaroval/policajna-nahanacka-muz-unikal-na-aute-z-vlckoviec,-pri-sladkovicove-havaroval/

Muž sa po tom ako zišiel z cesty ešte snažil utiecť, ale policajti ho chytili.

Ilustračné foto: trnavskyhlas.sk

 

Z Vlčkoviec v okrese Trnava po výjazd z rýchlostnej cesty do Sládkovičova unikal stredu pred policajným vozidlom so zapnutými majákmi 31-ročný vodič Škody Fabia.

 

Naháňačka skončila, keď vozidlo zišlo z cesty. Mladý muž z auta vystúpil a dal sa na útek, policajt ho dobehol a nasadil mu putá.

 

Ako informovala trnavská polícia na sociálnej sieti, policajt z obvodného oddelenia v Zavare vedel, že muž za volantom má zadržaný vodičský preukaz.

 

Rozhodol sa ho zastaviť a skontrolovať, vodič však zrýchlil a vo vysokej rýchlosti unikal na diaľnicu R1. Nebezpečnou jazdou pritom ohrozoval obyvateľov obce, ale aj vodičov na diaľnici, ktorých obiehal z oboch strán.

 

Video z naháňačky nájdete TU.

 

Policajti mladého muža po zadržaní obmedzili na osobnej slobode, aby nemohol pokračovať v páchaní protiprávnej činnosti.

 

Neskôr ho eskortovali do nemocnice, kde mu odobrali biologické vzorky za účelom zistenia, či nešoféroval pod vplyvom omamných a psychotropných látok.

 

Polícia muža rieši v správnom konaní za viacero závažných priestupkov v doprave. Okrem toho, že šoféroval bez vodičáku a nezastavil na pokyn policajta, sa dopustil napríklad aj nebezpečnej jazdy v protismere.

 

SITA

Ján Král | 11.8.2022 | Región | https://www.trnavskyhlas.sk