Bývalé sídlo MtF-ky v centre Trnavy je stále na predaj, sumu výrazne znížili

Vytlačené z https://www.trnavskyhlas.sk | 28.11.2022
https://www.trnavskyhlas.sk/c/33437-byvale-sidlo-mtf_ky-v-centre-trnavy-je-stale-na-predaj,-sumu-vyrazne-znizili/byvale-sidlo-mtf_ky-v-centre-trnavy-je-stale-na-predaj,-sumu-vyrazne-znizili/

V predchádzajúcich kolách sa záujemca nenašiel, najnovšie je cena znížená oproti znaleckému posudku o 40 percent.

Predmetná budova. Foto: Ján Král

 

Slovenská technická univerzita (STU) ponúka opäť na predaj bývalé sídlo svojej Materiálovotechnologickej fakulty na Paulínskej ulici v Trnave.

 

Oproti primeranej cene určenej znalcom na takmer 14,5 milióna eur ho univerzita ďalšom kole ponúka za cenu zníženú o 40 percent.

 

Ak by sa našiel záujemca, za budovu aj s pozemkami v centre Trnavy by zaplatil menej ako 9 miliónov eur. Univerzita pri znižovaní ceny postupuje podľa zákona o nakladaní s majetkom verejnoprávnych inštitúcií.

 

Materiálovotechnologická fakulta STU už pred niekoľkými rokmi presunula všetky svoje aktivity z centra Trnavy do veľkého areálu v časti Prednádražie.

 

Vedenie univerzity vyhlásilo bývalé sídlo fakulty za nepotrebný majetok, ktorý ponúklo na predaj už vo viacerých kolách. Napriek postupnému znižovaniu ceny sa budovu s pozemkami zatiaľ predať nedarí.

 

Rozľahlá budova v centre Trnavy bola postavená ako okresné sídlo Komunistickej strany Slovenska v roku 1989. Komunisti sa tam nasťahovali tesne pred revolúciou, po udalostiach z novembra 1989 pod tlakom verejnosti museli z budovy odísť.

 

Ľudia počas revolučných zhromaždení žiadali iné využitie vtedajšej novostavby, samotní komunisti ju ponúkli na verejnoprospešné účely.

 

Medzi uchádzačmi o priestory bolo mesto, trnavský súd a ďalšie inštitúcie. Napokon padlo rozhodnutie, že budovu budú využívať študenti vtedajšej Slovenskej vysokej školy technickej, ktorá mala v Trnave svoju fakultu.

 

SITA

prispievatelia | 11.8.2022 | Trnava | https://www.trnavskyhlas.sk