Do Noci hradov a zrúcanín sa opäť zapojí aj Katarínka

Vytlačené z https://www.trnavskyhlas.sk | 10.12.2023
https://www.trnavskyhlas.sk/c/33448-do-noci-hradov-a-zrucanin-sa-opat-zapoji-aj-katarinka/do-noci-hradov-a-zrucanin-sa-opat-zapoji-aj-katarinka/

Popri ceste na Katarínku aj v okolí ruiny kostola a kláštora budú pníčky so zamysleniami, ktoré pripravovali dobrovoľníci.

Nočná Katarínka očarí svojou výnimočnou atmosférou. FOTO: OZ Katarínka

 

Zrúcanina Kostola a kláštora sv. Kataríny Alexandrijskej pri Dechticiach v okrese Trnava bude v sobotu 20. augusta opäť súčasťou Noci hradov a zrúcanín.

 

Ako informoval Sebastián Lukáš Šebo z občianskeho združenia Katarínka, návštevníkov čaká bohatý program, ktorý otvorí o 18:30 svätá omša.

 

Po nej bude nasledovať koncert vokálneho súboru Musica Animae a návštevníci sa môžu tešiť aj na tradičné nočné sprevádzanie vyškolenými sprievodcami. Počas celej akcie bude pripravené občerstvenie a tiež možnosť kúpiť si suveníry za dobrovoľný príspevok.

 

„Tohtoročnou novinkou, ktorá pribudla do okolia kostola a kláštora, sú pníčky so zamysleniami, ktoré niekoľko mesiacov pripravovali naši dobrovoľníci. Pníčky tiež budú sprevádzať návštevníkov na ceste na Katarínku, ako aj z nej, z parkoviska, aj z obce Naháč,“ dodal Sebastián Lukáš Šebo.

 

Zrúcanina kostola a kláštora Katarínka sa nachádza v malokarpatských lesoch medzi obcami Naháč a Dechtice v okrese Trnava. Od roku 1995 občianske združenie Katarínka v spolupráci so Združením kresťanských spoločenstiev mládeže organizuje dobrovoľnícke letné tábory zamerané na záchranu tejto pamiatky pred definitívnym zánikom.

 

Kláštor svätej Kataríny Alexandrijskej bol založený v roku 1618 a patril františkánskemu rádu. V roku 1786 bol kláštor dekrétom cisára Jozefa II. zrušený. Mnísi ho museli opustiť, kláštor sa postupne začal meniť na ruiny.

SITA

prispievatelia | 14.8.2022 | Región | https://www.trnavskyhlas.sk