Ideálna odpoveď na kritiku: Spartak strelil v Michalovciach štyri góly

Po sérii zápasov, v ktorých sa trnavský Spartak trápil v koncovke, sa gólovo rozstrieľal v Michalovciach. Z východu republiky vezie tri body za víťazstvo 4:0.

Savvidis v súboji s Begalom. Foto: Lukáš Grinaj

Spartak udrel v Michalovciach hneď z prvej akcie zápasu. Štefánik dostal prihrávku do šestnástky, takmer z čiary dal spätnú prihrávku na päťku a Paur z prvej trafil do siete – 0:1. Na ukazovateli skóre svietila len prvá minúta.

Domáci mohli v podstate vzápätí vyrovnať Peňom, no ten svoju šancu nepremenil a časom sa neujala ani Slebodníkova strela zo strednej vzdialenosti.

Naopak, Trnavčania si vypracovali v priebehu prvého polčasu ďalšie dobré príležitosti. Po Danielovom úniku a nedôraznej strele si zastal svoje miesto Kožuchar.

Brankár Michaloviec zmaril aj šancu Paura po Danielovom centri a odrazenej lopte a krátko pred prestávkou ustál trojnásobnú trnavskú príležitosť, keď najprv Savvidis hlavičkoval do brvna a Kožuchar následne vyrazil dorážku Daniela i jedovku Štetinu.

Michalovčania podkúrili Trnavčanom v 55. minúte. Najprv potiahol akciu Begala a Adler tvrdou ranou spoza šestnástky natiahol Takáča. Po následnom rohu odrazenú loptu napálil z dobrej pozície Peňa, do siete ale neprešla.

Udreli však znova andeli. V 63. minúte využil Štefánik zlú spätnú prihrávku Jeřábka na Kožuchara, išiel za loptou, bol pri nej skôr ako brankár východniarov, ktorého obišiel a bez problémov pridal do odkrytej bránky druhý gól Spartaka.

Andeli už hrali od tohto momentu v pohode. V 73. minúte navýšili svoje vedenie na rozdiel troch gólov, keď striedajúci Azevedo z rohového kopu našiel na päťke hlavu Bamideleho Yusufa a ten pridal tretí gólový úder.

To nebolo všetko. V 79. minúte si prebral pas na hranici stopérov Bamidele, prihral voľnému Ristovskemu, ktorý popod Kožuchara pridal štvrtý gól Trnavy.

Domáci sa ešte pokúsili korigovať, Shinamurovu strelu však zlikvidoval Takáč. Andeli tak po čase zaknihovali vysoké víťazstvo a získali dôležité tri body.