Ďalším kandidátom na post trnavského župana bude Zdenko Čambal

Vytlačené z https://www.trnavskyhlas.sk | 5.12.2022
https://www.trnavskyhlas.sk/c/33462-dalsim-kandidatom-na-post-trnavskeho-zupana-bude-zdenko-cambal/dalsim-kandidatom-na-post-trnavskeho-zupana-bude-zdenko-cambal/

Kandidatúru na pozíciu primátora Holíča oznámi v stredu, kandidatúru na pozíciu predsedu Trnavského samosprávneho kraja o deň neskôr.

Zdenko Čambal bude štvrtým uchádzačom o stoličku župana. FOTO/fb Zdenko Čambal

 

Primátor mesta Holíč v okrese Skalica Zdenko Čambal bude opäť kandidovať na pozíciu primátora, ale uchádzať sa bude aj o post predsedu Trnavského samosprávneho kraja.

 

Kandidatúru na primátora oznámi v stredu o 12:00 na Námestí mieru v Holíči, na župana vo štvrtok o 13:00 pri soche Antona Malatinského v Trnave.

 

„Využívam zákonnú možnosť a chcem upozorniť na skutočnosť, že starostovia a primátori, ktorí sú rozhodnutí obhájiť svoju pozíciu, by nemali byť diskriminovaní zúžením možnosti účasti svojej kandidatúry vo voľbách, keďže sa regionálne a komunálne voľby konajú v jeden deň. Zároveň chcem vystúpiť proti svojvôli štátnych úradníkov pri postupe voči samosprávam,“ avizuje Čambal.

 

 

Zdenko Čambal je dlhoročným primátorom Holíča, v rokoch 2006 – 2017 bol aj podpredsedom Trnavského samosprávneho kraja. V súčasnosti je krajským poslancom.

 

Kandidatúru na post predsedu trnavského samosprávneho kraja zatiaľ oznámil starosta obce Ratkovce v okrese Hlohovec Martin Červenka, terajší župan Jozef Viskupič a poslanec Národnej rady SR Martin Beluský.

 

Funkcia primátora je podľa zákona o obecnom zriadení nezlučiteľná s funkciou predsedu samosprávneho kraja.

SITA

prispievatelia | 15.8.2022 | Voľby | https://www.trnavskyhlas.sk