Trnava podporí výstavbu budovy charity, na polikliniku chcú dať fotovoltiku

Vytlačené z https://www.trnavskyhlas.sk | 28.11.2022
https://www.trnavskyhlas.sk/c/33472-trnava-podpori-vystavbu-budovy-charity,-na-polikliniku-chcu-dat-fotovoltiku/trnava-podpori-vystavbu-budovy-charity,-na-polikliniku-chcu-dat-fotovoltiku/

Trnavská arcidiecézna charita získala na výstavbu nízkoprahového centra eurofondy, tie však nepokryjú všetky náklady. S financovaním pomôže mesto Trnava.

Trnavská poliklinika. Foto: Ján Král

 

Mesto Trnava pomôže Trnavskej arcidiecéznej charite s financovaním výstavby nízkoprahového denného centra, ktoré bude poskytovať sociálne služby ľuďom v núdzi.

 

Trnava podľa návrhu aktualizácie rozpočtu mesta poskytne na dokončenie stavby 300-tisíc eur zo svojho rezervného fondu.

 

Mestské zastupiteľstvo bude o aktualizácii rozpočtu rokovať na mimoriadnom rokovaní na konci augusta.

 

Výstavba Centra pomoci človeku má stáť približne 1,3 milióna eur, charita naň získala eurofondy, no tie nepokryjú všetky náklady.

 

Trnavská arcidiecézna charita začala s výstavbou Centra pomoci človeku pred rokom. Z pôvodného komplexu šiestich starých budov má po prestavbe vzniknúť moderné nízkoprahové centrum, ktoré splní najvyššie európske štandardy.

 

V Trnave žije na ulici podľa odhadov približne tristo ľudí bez domova. Služby nízkoprahového centra využíva asi 50 z nich.

 

Charita buduje nízkoprahové centrum. Foto: Ján Král

 

 

Mesto Trnava sa podľa navrhovanej aktualizácie rozpočtu chce po rokoch vrátiť aj k myšlienke umiestňovania fotovoltických panelov na mestské budovy.

 

Fotovoltické elektrárne majú vzniknúť na streche polikliniky Družba a na streche budovy Strediska sociálnej starostlivosti. Z rezervného fondu má ísť na tieto investície 280-tisíc eur.

 

O ďalších 900-tisíc eur na 2,5 milióna eur majú podľa návrhu poslanci zvýšiť položku rozpočtu určenú na majetkoprávne usporiadanie a odkupovanie majetku, o 200-tisíc eur viac má ísť na rekonštrukciu miestnych komunikácií a chodníkov.

 

SITA

prispievatelia | 17.8.2022 | Trnava | https://www.trnavskyhlas.sk