Festival Lodenica sa sťahuje do Červeníka, ponúkne nielen country hudbu

Vytlačené z https://www.trnavskyhlas.sk | 28.11.2022
https://www.trnavskyhlas.sk/c/33476-festival-lodenica-sa-stahuje-do-cervenika,-ponukne-nielen-country-hudbu/festival-lodenica-sa-stahuje-do-cervenika,-ponukne-nielen-country-hudbu/

Organizátori pripravili široký záber hudobných žánrov.

Grafika - zdroj: Organizátori

 

Festival Lodenica bude opäť trojdňový, namiesto Piešťan sa však uskutoční 25. až 27. augusta v Červeníku, obci ležiacej desať kilometrov od Piešťan a pätnásť od Trnavy.

 

„Nielen Covid nám zasiahol do organizácie, ale aj veľa dôvodov s umiestnením či vrátením sa do areálu autokempu v Piešťanoch. Verte, že aj my by sme boli najradšej v Piešťanoch, no žiaľ toto nevieme ovplyvniť. Jednoducho sa to už roky nedarí zabezpečiť. Takže namiesto výčitiek, by sme skôr privítali pomoc,“ vysvetľuje dramaturg Lodenice František Grebeči.

 

Organizátori pripravili v červeníckom amfiteátri pestrý program. Nebudú chýbať country a western scénky Detskej farmy humanita pod vedením Bertrama Betáka. 

 

"Nielen my sme vyrástli, ale aj naše deti, preto sme pripravili široký záber cez takmer všetky žánre muziky. Lodenica je rodinný festival a skladba programu je pre všetkých členov rodiny. Od tých v detských kočíkoch až po dedkov a babičky. Veľa z tých mladých má pôvod na Lodenici, či už v kempe alebo pod stanom..." pokračuje Grebeči.


Vo štvrtok sa môžu návštevníci tešiť na skupiny Alternatíva band, Prospektori, Grajciar, Piknik Spomienka na Michala Tučného, Rangers Plavci a Pacipacifik. V piatok odštartuje program kapela Bullets, pokračovať budú Ľubomír Konečný, Bukasový masív, Kandráčovci, Pavel Lohonka Žalman, Vojtěch Nedvěd s kapelou, Olympic a Ščamba.

 

Posledný deň festivalu začne Peter Janku a DPH, Futurelove Sibanda trio Zimbabwe, Ivan Čeredejev a IC Band, Neznámi, Ploštín Punk, Cigánski Diabli a Ľubo Virág, COP, Allan Mikušek a AM Band, Kamelot, Arzén a Horkýže Slíže.
 

(ts, nk, red)

prispievatelia | 17.8.2022 | Región | https://www.trnavskyhlas.sk