Aliancia maďarských strán postaví do županských volieb Józsefa Berényiho

Vytlačené z https://www.trnavskyhlas.sk | 3.12.2022
https://www.trnavskyhlas.sk/c/33569-aliancia-madarskych-stran-postavi-do-zupanskych-volieb-jozsefa-berenyiho/aliancia-madarskych-stran-postavi-do-zupanskych-volieb-jozsefa-berenyiho/

Do volieb ide ako kandidát strany Aliancia-Szövetség, v ktorej sa spojili SMK, Most-Híd a hnutie Spolupatričnosť.

Predseda Aliancie Krizstián Forró (vpravo) dnes v Dunajskej Strede oznámil kandidatúru Józsefa Berényiho (vľavo) na post predsedu Trnavského samosprávneho kraja. FOTO: Pavol Machovič

 

Kandidátom strany Aliancia na post predsedu Trnavského samosprávneho kraja je József Berényi. Predseda strany Krisztián Forró pri oznamovaní jeho kandidatúry v Dunajskej Strede pripomenul, že Berényi je už deväť rokov vicežupanom.

 

Cenné skúsenosti, ktoré v tejto pozícii získal, sú podľa neho zárukou odbornej pripravenosti Berényiho na funkciu župana.

 

Forró dodal, že je potrebné, aby si maďarská komunita v jesenných voľbách svoje doterajšie výsledky ustrážila, prípadne ich zlepšila, lebo to môže byť veľmi dôležité aj pre parlamentné voľby.

 

Berényi sa o post predsedu Trnavského samosprávneho kraja uchádzal aj v rokoch 2013 a 2017 za stranu SMK, vtedy však o hlasy voličov maďarskej národnosti súperil s kandidátmi Mostu-Híd, čím došlo k ich deleniu.

 

Strana Aliancia-Szövetség vznikla spojením zástupcov Strany maďarskej komunity (SMK), Mosta-Híd a hnutia Spolupatričnosť.

 

Berényi podotkol, že pred samosprávami je veľmi náročná doba a preto nie je čas na pokusy s kandidátom bez skúseností.

 

Napriek očakávanému zníženiu príjmov samospráv chce na potrebnej úrovni zachovať služby pre obyvateľov v sociálnej oblasti, školstve, kultúre aj doprave.

 

Aliancia - Szövetség postaví v Trnavskom samosprávnom kraji aj kandidátov na poslancov v okresoch Dunajská Streda a Galanta. Berényi na otázku, či bude robiť kampaň plošne po celom kraji, odpovedal, že stratégiu bude ešte len určovať spolu s tímom.

 

Kandidatúru na post predsedu Trnavského samosprávneho kraja doteraz oznámili poslanec Národnej rady SR Martin Beluský, primátor Holíča Zdenko Čambal, starosta obce Ratkovce v okrese Hlohovec Martin Červenka, podnikateľka Veronika Temňáková a terajší župan Jozef Viskupič.

 

SITA

prispievatelia | 30.8.2022 | Voľby | https://www.trnavskyhlas.sk