O spartakovca Petra Čmilanského mal záujem aj bundesligový Duisburg

Vytlačené z https://www.trnavskyhlas.sk | 28.11.2022
https://www.trnavskyhlas.sk/c/33604-o-spartakovca-petra-cmilanskeho-mal-zaujem-aj-bundesligovy-duisburg/o-spartakovca-petra-cmilanskeho-mal-zaujem-aj-bundesligovy-duisburg/

Bývalý futbalista Spartaka Trnava Petr Čmilanský práve dnes oslavuje 55 rokov. Pri tejto príležitosti ponúkame jednu spomienku z jeho aktívnej hráčskej kariéry.

Petra Čmilanského (vľavo) navštívil v Nemecku na štadióne MSV Duisburg aj jeho futbalový kolega Tibor Jančula (spolu s manželkou a dcérou), v tom čase hráč susedného klubu Fortuna Dusseldorf. Foto: archív autora

 
Ľudské osudy bývajú nevyspytateľné. Tiež v športovom kolobehu neraz rozhodujú náhody. V nasledujúcom príspevku načriem do doteraz nepoznanej témy. 


Týka sa futbalistu Petra Čmilanského (nar. 17. septembra 1967 v Prešove), bývalého stopéra prvoligového Spartaka Trnava a dnešného narodeninového oslávenca - má 55 rokov. 


V deväťdesiatych rokoch sa naplno rozbehli priateľské kontakty medzi športovcami Trnavy a nemeckého Duisburgu. Autorom tejto myšlienky bol primátor slovenského Ríma Imrich Borbély.


Z pozície športového a telovýchovného referenta trnavského mestského úradu som každoročne zabezpečoval realizáciu uvedeného medzinárodného projektu.


Pri jednej z recipročných návštev regiónu Westfálsko-Porýnsko nás hostitelia ubytovali v priestoroch futbalového štadióna vtedy bundesligového MSV Duisburg. 

 

 

Ponuka na prestup

Mestský magistrát Trnavy vybral do zájazdovej skupiny aj spartakovského obrancu Petra Čmilanského. Počas nášho prijatia vedením duisburgskej radnice som nevdojak spomenul prítomnosť trnavského prvoligového futbalistu.


Slovo dalo slovo a Peťo Čmilanský dostal možnosť zapojiť sa do tréningov A-mužstva MSV. Po týždňovej príprave mu kluboví šéfovia dokonca ponúkli príchod na prestup.


Lenže celú vec skomplikoval jeden háčik. V Spartaku mal Čmilanský ešte rok platnú zmluvu a neoblomní trnavskí funkcionári nesúhlasili s ponukou severonemeckého klubu.


Petr Čmilanský však predsa len zmenil dres. To keď z Trnavy odišiel na hosťovanie do LR Ahlen, hrajúceho v Nemecku druhú najvyššiu súťaž.


JAROSLAV LIESKOVSKÝ

prispievatelia | 17.9.2022 | Spartak | https://www.trnavskyhlas.sk