Barošovi ľudia idú do volieb pod stranou Starostovia a nezávislí kandidáti

Vytlačené z https://www.trnavskyhlas.sk | 28.11.2022
https://www.trnavskyhlas.sk/c/33622-barosovi-ludia-idu-do-volieb-pod-stranou-starostovia-a-nezavisli-kandidati/barosovi-ludia-idu-do-volieb-pod-stranou-starostovia-a-nezavisli-kandidati/

Ak chce Trnava skutočnú zmenu, mal by sa podľa Branislava Baroša proti súčasnému primátorovi Petrovi Bročkovi postaviť len jeden silný kandidát.

Branislav Baroš s kandidátmi na poslancov. Foto: Pavol Machovič

 

Trnava podľa nezávislého kandidáta na primátora Branislava Baroša potrebuje vo vedení mesta reálneho primátora, ktorý dokáže slušne komunikovať s ľuďmi, a nie primátora z digitálneho sveta.

 

Za svoje priority v prípade zvolenia na post primátora označil zmenu prístupu ku komunikácii s obyvateľmi, riešenie statickej a dynamickej dopravy v meste a spojenie verejnej, akademickej a podnikateľskej sféry.

 

Branislav Baroš potvrdil, že komunikuje s dvojicou kandidátov, ktorí už oznámili, že jeden z nich odstúpi.

 

„V každom prípade, ak chceme v Trnave skutočnú zmenu, je priam nevyhnutné, aby proti súčasnému primátorovi stál vo voľbách jeden silný protikandidát, ktorého bude akceptovať väčšina Trnavčanov,“ povedal s tým, že stretnutia kandidátov budú ďalej pokračovať.

 

Kandidáti Zuzana Bošnáková a Marián Galbavý informovali, že približne mesiac pred voľbami sa jeden z nich vzdá v prospech druhého kandidáta.

 

Baroš dnes predstavil aj kandidátov na poslancov Mestského zastupiteľstva v Trnave, ktorí však nepôjdu do volieb ako nezávislí, ale budú na kandidátnej listine strany Starostovia a nezávislí kandidáti.

 

Je to podľa vysvetlenia Baroša marketingový krok s cieľom odlíšiť ich od množstva iných kandidátov, ktorí budú mať za menom napísané, že sú nezávislí.

 

Branislav Baroš na dnešnej tlačovej konferencii informoval, že odovzdal na mestskom úrade petíciu za zrušenie nového dopravného značenia v trnavskej časti Špíglsál, pod ktorou je viac ako 700 podpisov.

 

Cieľom jeho tímu, je vrátiť zaužívaný spôsob dopravy v tejto časti mesta do pôvodného stavu.

 

Kandidátne listiny na post primátora Trnavy doručilo šesť kandidátov. O hlasy voličov sa v komunálnych voľbách 29. októbra chcú uchádzať Branislav Baroš (NEKA) , Zuzana Bošnáková (KDH, Za ľudí, Kresťanská únia), Peter Bročka (NEKA), Marián Galbavý (SaS, Sme rodina, ODS, Šanca), Matej Lančarič (NEKA) a Zdenko Rosina (Národná koalícia/Nezávislí kandidáti).

 

Kandidáti strany Starostovia a nezávislí kandidáti

Volebný obvod 1:  Trnava -  Stred
Jana Fridrichová, 
Karol Pavelka, 
Ladislav Šurina, 
Branislav Baroš
 
Volebný obvod 2:  Trnava -  Západ
Kashif Butt, 
Mária Bullová, 
Martin Ješko, 
Ján Jobb, 
Martin Martinkovič

 

Volebný obvod 3:  Trnava -  Sever
Milan Hejduk, 
Rastislav Konečný, 
Martina Púchla, 
Róbert Suchý

 

Volebný obvod 4:  Trnava – Východ
Matej Strapák, 
Michal Téglaš, 
Nina Tunegová

 

Volebný obvod 5:  Trnava – Juh
Jaroslav Holeček
Miloš Krištofík, 
Karol Križan

 

Volebný obvod 6: Trnava – Modranka
Martina Šarvaicová

 

SITA

prispievatelia | 8.9.2022 | Voľby | https://www.trnavskyhlas.sk