Futbal, 8. liga A: Bohdanovce s ďalším víťazstvom, Modranka len remizovala

O výsledku viacerých zápasov tohto kola sa rozhodovalo doslova v posledných minútach. Dechtice si tri body vybojovali gólom z 89. minúty, Biely Kostol remízu gólom tiež z 89. minúty a Smolenice takisto remízu gólom z 90. minúty. Strelcom 6. kola sa stal Marek Daniš z bolerázskeho béčka, autor piatich gólov.

Bohdanovce sú na čele tabuľky. Archívne foto: Ján Král

Bohdanovce idú od víťazstva k víťazstvu, nezastavili ich ani Bíňovce. Domáci sa ujali vedenia už v 2. minúte gólom kapitána Palšoviča, do polčasovej prestávky pridali ešte ďalšie dva. V druhom polčase už mali výsledok pod kontrolou a po ďalších dvoch góloch zaznamenali celkom jasné víťazstvo.

Voderady statočne odolávali súperovi z čelných priečok tabuľky. Po polčase dokonca vyhrávali a vyzeralo to na prekvapenie. Lenže béčko Bolerázu malo v zostave aj Mareka Daniša, ktorému to naozaj sypalo. S piatimi gólmi vystrieľal hosťom tri body a stal sa strelcom kola.

Modranka nemala v tomto kole takú jednoduchú úlohu ako pred týždňom v Smoleniciach. Na domácom trávniku privítala Biely Kostol a bol to vyrovnaný súboj. Domáci boli krátko pred koncom blízko k víťazstvu, lenže v 89. minúte sa o deľbu bodov postaral Miroslav Hlúch, ktorý bol na ihrisku len pár minút.

Aj v zápase Smolenice – Suchá nad Parnou sa o osude zápasu rozhodovalo v záverečných minútach. Za stavu 1:1 skóroval v 87. minúte Slovák z mužstva hostí, lenže domáci kopali v 90. minúte penaltu a Pavol Štibraný nezaváhal. Smolenice tak zaznamenali už tretiu remízu v sezóne.

Dechtice po prvom polčase prehrávali s Dolnými Orešanmi o dva góly. Napriek tomu sa nevzdali a stihli výsledok otočiť. Víťazný gól strieľal Srdoš v 89. minúte.

Križovany nemali s trnavskou Sláviou žiadny problém, zvlášť, keď mali v zostave Mareka Záhumenského, strelca troch gólov. Slávia sa bude musieť pokúsiť získať prvý bod tejto sezóny niekde inde.

8.liga A – 6. kolo

Voderady – Boleráz B 3:7 (3:2)

Góly: 20. Šurina, 29. Páleník, 41. Hraška – 4., 45., 47., 62. a 64. Marek Daniš, 85. Mikulka, 86. J. Daniš

VODERADY: Popovič – Pilka, Bachratý, Fatranský, Rosypál, P. Páleník, Hraška, Chovanec, S. Páleník, Šurina, Katona (Ivančík, Kiss)

BOLERÁZ B: Vaško – P. Daniš, Zajíček, Kurinec, Marek Daniš, J. Daniš, M. Vavro, Peško, R. Vavro, Puschenreiter (Martin Daniš, Mikulka)

Modranka – Biely Kostol 2:2 (2:1)

Góly: 9. Rakický (pen), 18. Šige – 44. Ľ. Adámek (pen), 89. Hlúch

MODRANKA: Špernoga – M. Karol, Kocian, Gumbír, Šige, Sekera, R. Karol, Holka, Gergely, Kohút, Rakický (Mackura, Moncman)

BIELY KOSTOL: Šutta – Trubač, Mirga, Pösinger, Ľ. Adámek, Mrva, Klokner, Januš, Jánoška, Hoblík, Samák (Balažovič, Pocisk, Hlúch, Jurina, Čmehýl)

Dechtice – Dolné Orešany 3:2 (0:2)

Góly: 49. Heltko, 70. M. Maška, 89. E. Srdoš - 6. a 41. A. Volek

DECHTICE: Drobný - Dubrava, Krivánek, P. Jankovič, Heltko, E. Srdoš, Danko, Holec, Prvý, Ružička, M. Maška (Remenár, Heteš)

DOLNÉ OREŠANY: Kessl – Ostrovský, Hronský, Novák, Jaroška, Tóth, Bečka, Šaštinský, Krajčovič, Volek, Štibraný (Illeš)

Bohdanovce – Bíňovce 5:1 (3:1)

Góly: 2. Palšovič, 19. Faga, 24. Riško, 58. Vyskoč, 83. Čmilanský – 17. Ľ Čech

BOHDANOVCE: Kopúnek – Školek, Riško, Palšovič, Brestovanský, Čmilanský, Sanny, Dufek, Faga, Vyskoč, Chudý (Szabó, Braniša, Klimo, Mikulášek, Miškovič)

BÍŇOVCE: Klementovič – Kostolanský, Krajčovič, Halaša, M. Ryšavý, Tarkoš, M.Čech, Petrovič, Tománek, Kostolanský, Ľ. Čech (J. Ryšavy, Hostin)

Smolenice – Suchá nad Parnou 2:2 (0:1)

Góly: 77. Haberl, 90. P. Štibraný (pen) – 38. Lastovička, 87. Slovák

SMOLENICE: Ondruš – Poór, L. Štibraný, Klokner, Dubčák, P. Štibraný, Temer, Sýkora, Vrždiak, Hovorka, Schwarz (Haberl, Študenc, Taranda, Lipták, Šaradín)

SUCHÁ NAD PARNOU: Sloboda – Konečný, Fridrich, Šust, Kopčan, Gálus, Bron, Slovák, Januš, Tibenský, Lastovička (Rybařík, Zelenák, Burian)

Križovany – Slávia Trnava 4:1 (2:0)

Góly:24. Hrnčiar, 43., 61. a 78. Záhumenský – 48. Gábor

KRIŽOVANY: Bzdil – Kapitán, Dano, Horský, Marek Šiška, Michal Šiška, Záhumenský, Šuran, Hornáček, Sabo, Hrnčiar (Guskovič, Hutta, Ambroš, Šulc, Horný)

SLÁVIA: Hrebíček – Szorád, Kopúnek, Mrva, Suja, Gábor, Zeleenay, Lukačovič, Hrebíček, Indríšek, Barna (Vidlička, Záhora, Sochor, Psota, Pastyrčák)