Futbal, 7. liga: Červeník a Siladice ratovali remízy, Pečeňady porazili Ružindol

Na čele siedmej ligy zostáva Cífer tak ako doteraz – o skóre. Od Červeníka sa pritom mohol odpútať na tri body, na ihrisku súpera viedol už 4:1, v 89. minúte dokonca ešte o dva góly, domáci ale v samom závere z dvoch pokutových kopov vyrovnali.

Prvý gól futbalistu Pečeňád Daniela Benkovského (v červenom) do siete Ružindola. Foto: Ján Král

V prvej trojke – o skóre pred Červeníkom na druhom mieste – sú aj Siladice. Tie poriadne pokazili hody Maduničanom, ktorí sa v 52. minúte, keď dal na 3:0 Mráz - už zrejme cítili ako víťazi. Lenže, potom sa hostia dvoma rýchlymi gólmi vrátili do hry a Denis Bališ v samom závere vyrovnal na 3:3.

Majcichov zdolal Kátlovce 3:0 a stiahol stratu na vedúce trio na štyri body. Zvončínu stačil na výhru v Horných Orešanoch jediný gól, strelili ho už v 39. minúte Glasa.

Bučany majú prvý bod v sezóne za remízu 2:2 v Zelenči. Siahali aj na víťazstvo, deľbu bodov ale zariadil z penalty v 83. minúte Bánovec.

Krakovany rozhodli o triumfe 3:2 nad Veľkým Orvišťom v 88. minúte. Rozhodujúci gól strelil Šurin z penalty.

Ružindol bol Pečeňadom v prvom polčase vyrovnaným súperom, v závere prvého dejstva, ale vyhral pri čiare šprintérsky súboj Mrva, prudkým centrom na zadnú žrď našiel nabiehajúceho Benkovského a ten otvoril skóre. Po zmene strán Moravanský pridal ďalší gól, Blanárik ďalšie dva a napokon z toho bolo jednoznačné víťazstvo 4:0.

7. liga – 6. kolo

Horné Orešany – Zvončín 0:1 (0:1)
Gól: 39. Glasa
HOR. OREŠANY: Pekarovič – Kondrček, Drozda, Malý, Brestovanský, Ružička, malacký, Židek, M. Mekký, Turcár, Blažo (Podhorský, Buttko, Chorvath, Rajt)
ZVONČÍN: Strmenský – Glasa, Lošonský, Blejštil, P. Vandák, Staráček, Zelenský, Hmam, Brečka, Mihalovic, Jurovatý (Rumpel, Sládeček, Banič)

Madunice – Siladice 3:3 (2:0)
Góly: 22. a 32. Kurinec, 52. Mráz – 59. a 90. D. Bališ, 60. Mesároš
MADUNICE: Jamrich – Žuffa, Janíček, Strecký, Belica, Lulovič, Kabát, Virág, Kurinec, Mráz, Hargaš (Slovák, Masnica, Michálek)
SILADICE: Svitek – Mesároš, Rau, Vido, Kadlec, Ertl, D. Bališ, Sekereš, B. Bališ, Bango, Hecht (Varga)

Červeník – Cífer 4:4 (1:2)
Góly: 30. P. Vančo, 77. Kopún, 90. a 90. Babic (oba z pen) – 28.  a 47. Paštiak, 45. Fekete, 58. Kolenič (pen)
ČERVENÍK: Kubatka – M. Ješko, P. Vančo, Kopún, D. Boháčik, J. Boháčik, Brestovanský, Gábriš, Nemec, Uhrík, Babic (Andrássy, R. Ješko)
CÍFER: Lopatka – Mitas, Repa, Klačo, E. Korbelič, Fekete, Sagan, Lukovič, Kolenič, Glós, Paštiak (P. Korbelič, Kročka, Polomíček, Páleník)

Majcichov – Kátlovce 3:0 (2:0)
Góly: 13. Gerši, 27. Marek, 89. Ondriš
MAJCICHOV: Orichel – Štrbo, Neštický, Ondriš, Koricina, Gerši, Marek, Fogel, Chynoradský, Morvay, Chorvát (Krivosudský, Hegyi, Jasovský, Zubčák)
KÁTLOVCE: Banič – R. Hlavatovič, Mačica, L. Hlavatovič, Fančovič, Burčiar, D. Sliva, M. Sliva, Vyhlidal, A. Uváček, R. Uváček (Boc, M. Hlavatovič)

Zeleneč – Bučany 2:2 (1:0)
Góly: 10. Bukovec, 83. Bánovec (pen) – 53. Maruna, 80. Piešťanský
ZELENEČ: Neumann – V. Formanko, Kubiček, Bilčík, Bánovec, Bukovec, Bogner, Dovičič, M. Formanko, Belko, Jovanovič (Mruškovič, Selecký, Klandúch)
BUČANY: Vavro – Fančovič, Lackovič, Zubanych, Babjak, Maruna, Slatina, Loti, Zázik, Piešťanský, Krška (Šrámek, Cíferský, Vrbík)