Jarmočnú časovku Trnavských 6666 metrov vyhral domáci Eduard Evinic

Medzi ženami prešla asfaltovú trať na Malženickej ceste v najrýchlejšom tempe Soblahovčanka Soňa Kállay.

Trojica najlepších - uprostred víťaz Eduard Evinic. Foto: Trnava CycIing Team

Do programu Tradičného trnavského jarmoku prispelo v druhú septembrovú sobotu aj tamojšie občianske združenie Cyklisti Trnava.

Vďaka agilnému športovému subjektu, vedenému Jozefom Ivančíkom a jeho zástupcom Vladimírom Ekhardtom ml., sa stretlo na štarte pri letisku 136 súťažiacich rôzneho veku a výkonnosti.

Najpočetnejšiu skupinu, 34-člennú, priviedol z jubilujúceho CK Olympik Trnava na 29. ročník originálnej časovky Trnavských 6666 metrov trénerský tandem Bohuslav Kujovič (prezident klubu) a Jaroslava Sobotová (bývalá profesionálna cyklistka).

Pedálmi najrýchlejšie krútil obhajca vlaňajšieho prvenstva Eduard Evinic (rok narodenia 1986, Trnava CycIing Team, čas 8:22,61 min). Pozornosť si zaslúži jeho rýchlostný priemer 47,74 km/h na profilovo zvlnenej trati.

Celkovo strieborný skončil Tomáš Cepka (1982, ZMLR Trnava, 8:41,78) a tretí stupienok obsadil Ivan Kollár (1975, TCT, 8:42,75).

Poradie ženských medailistiek v T-6666: 1. Soňa Kállay (r. nar. 1942, Soblahov, 10:46,01 min), 2. Denisa Dubovská (1994, Cyklo ŠK Jablonica, 11:38.92), 3. Martina Mládeková (1991, ŠK cyklo-tour Sereď, 11:49,45).

Posledné metre pred cieľom sa ide naplno. Foto: Trnava CycIing Team

Súčasťou vydareného sobotného podujatia na Malženickej ceste, s centrom pri letisku, bolo dekorovanie víťazov trinásťkolovej Trnavskej cyklistickej ligy. Jej zakladateľ Ladislav Duboš obliekol najrýchlejším aktérom majstrovské dresy.

Absolútne ligové prvenstvo si z celosezónnych regionálnych konfrontácií odniesol Juraj Karas (Proefekt Across CST team).

Portál trnavskyhlas.sk sa k tomuto originálnemu seriálu na západoslovenských cestách vráti v samostatnom príspevku.

Časovku Trnavských 6666 metrov môže už tradične absolvovať aj široká verejnosť. Súťažiť prišla tiež Denisa Čimo so synom Danielom. Jej otec Dušan Čimo bol známy trnavský pretekár, ktorý dlhé roky pôsobil aj ako lekár reprezentácie česko-slovenských cyklistov. Foto: archív DČ

Súťažili aj deti do do 10 rokov. Prvé tri priečky obsadili členovia klubu CK Olympik Trnava - 1. Oľga Švecová, 2. Luisa Belicová, 3. Ondřej Švec. V kategórii detí do 15 rokov (foto z dekorovania víťazov) bolo poradie: 1. Ondrej Sobota, 2. Oliver Butaš, 3. Michal Šimúnek. Aj tu platilo, že išlo o členov CK Olympik Trnava. Foto: Jaroslava Sobotová