Futbal, 8. liga B: Veselé zdolalo Brestovany, Moravany ustáli pozíciu lídra

Drahovce sa držia čela tabuľky, v Trakoviciach však vyhrali až gólmi z posledných minút. Moravany podľa očakávania bodovali naplno.

Ivan Jánošík strelil oba góly Moravian. Archívne foto: Ján Král

Moravany sa v zápase s Borovcami potrápili, od 35. minúty prehrávali. Na začiatku druhého polčasu dostali príležitosť vyrovnať, ale najlepší strelec ligy Milan Klasovitý pokutový kop nepremenil. O pár minút ho však na poste strelca gólu zastúpil Ivan Jánošík a víťazstvo domácich zabezpečil Juraj Jánošík.

V zápase Trakovíc s Drahovcami videli diváci viac červených kariet ako gólov. V 58. minúte poslal rozhodca z ihriska dolu po jednom hráčovi z každého mužstva, o niečo neskôr aj domáceho brankára Vidličku. Čas na góly prišiel až v samom závere zápasu, oba strelili hostia, druhý z pokutového kopu. Jeho autor Rusnáčik prišiel na ihrisko len tesne predtým.

Veselé zdolalo Brestovany najtesnejším rozdielom, po tomto víťazstve súpera preskočilo v tabuľke. V dlho vyrovnanom zápase domáci skórovali z pokutového kopu až desať minút pred koncom.

Leopoldov nemal podľa očakávania žiadne problémy so Zavarom, rovnako ani Ostrov so stále poslednou Chtelnicou.

Veľké Kostoľany vyhrali v nedeľnej dohrávke na ihrisku Prašníka suverénne 6:0. Hetrikom domácich zostrelili Martin Zajíček a Štefan Kollár.