V Trnave mal vzniknúť remeselný pivovar, mesto chce na území park

Vytlačené z https://www.trnavskyhlas.sk | 28.11.2022
https://www.trnavskyhlas.sk/c/33688-v-trnave-mal-vzniknut-remeselny-pivovar,-mesto-chce-na-uzemi-park/v-trnave-mal-vzniknut-remeselny-pivovar,-mesto-chce-na-uzemi-park/

O výmene pozemkov bude rokovať Mestské zastupiteľstvo v Trnave vo štvrtok 22. septembra.

Ilustračné foto: pixabay.com

 

Mesto Trnava má záujem získať pozemky na Staničnej ulici v dotyku s Parkom Janka Kráľa, na ktorých podnikateľ Mikuláš Szapu pripravoval výstavbu remeselného pivovaru.

 

Primátor Peter Bročka s podnikateľom rokoval, svoje pozemky pri parku je ochotný vymeniť za päť pozemkov na výstavbu rodinných domov.

 

Výmenu musia schváliť poslanci mestského zastupiteľstva, rokovať o nej budú vo štvrtok 22. septembra.

 

„Nadobudnutím predmetných nehnuteľností do vlastníctva mesta sa vytvorí priestor pre rozšírenie Parku Janka Kráľa. Navyše, v jednom z variantných riešení sa uvažuje s dočasným zapojením pozemkov do zázemia pre manipuláciu s nadrozmernými časťami počas výstavby pripravovaného mimoúrovňového križovania z Bratislavskej ulice ponad železnicu až k Staničnej ulici,“ uvádza trnavská radnica dôvody, pre ktoré chce získať pozemky medzi parkom a autobusovou stanicou.

 

Myšlienku mimoúrovňového križovania ponad železničnú trať, ktoré by odľahčilo od dopravy Dohnányho ulicu, prezentoval pred časom primátor Peter Bročka na sociálnej sieti.

 

Žltou sú vyznačené predmetné pozemky. Vizualizácia: podklady pre poslancov MZ

 

 

Pozemky v súkromnom vlastníctve medzi parkom a železničnou stanicou s rozlohou približne 2400 metrov štvorcových majú podľa znaleckého posudku hodnotu takmer 460-tisíc eur.

 

Pozemky, ktoré ponúka mesto na výmenu, znalec ohodnotil na 392-tisíc eur, Mikuláš Szapu podľa dohody nebude žiadať doplatenie rozdielu.

 

Mikuláš Szapu, známy predovšetkým z IT sektora, pripravoval výstavbu malého pivovaru s kapacitou približne tisíc hektolitrov ročne a s reštauráciou ešte minulý rok.

 

Predpokladané náklady na výstavbu boli podľa zverejneného zámeru 1,7 milióna eur.

 

SITA

prispievatelia | 19.9.2022 | Trnava | https://www.trnavskyhlas.sk