Polícia po derby zadržala fanúšika Slovana za útok na verejného činiteľa

Vytlačené z https://www.trnavskyhlas.sk | 28.11.2022
https://www.trnavskyhlas.sk/c/33689-policia-po-derby-zadrzala-fanusika-slovana-za-utok-na-verejneho-cinitela/policia-po-derby-zadrzala-fanusika-slovana-za-utok-na-verejneho-cinitela/

Okrem tohto podozrenia z trestného činu polícia zaznamenala aj päť priestupkov, tri z nich sa týkali pyrotechniky.

Príchod slovanistov do Trnavy bol bezproblémový, neskôr polícia riešila šesť incidentov. Foto: Pavol Machovič

 

Polícia v súvislosti s nedeľným futbalovým zápasom Spartaka Trnava a Slovanu Bratislava rieši napadnutie policajta ako podozrenie z trestného činu útoku na verejného činiteľa.

 

Okrem toho zaznamenali policajti päť ďalších incidentov, vo všetkých prípadoch išlo o priestupky.

 

„Z trestného činu útoku na verejného činiteľa je podozrivý 29-ročný Bratislavčan. Na vlakovej stanici, pri presune na vlak, najskôr slovne a neskôr fyzicky napadol policajta, ktorému sa vyhrážal usmrtením pre výkon právomoci verejného činiteľa. Policajti muža spacifikovali a predviedli na políciu. Muž bol podrobený po zákroku dychovej skúške na alkohol, v dychu mal 2 promile,“ informovala trnavská polícia na sociálnej sieti.

 

Agresívny fanúšik skončil v cele policajného zaistenia, po jeho vytriezvení s ním polícia vykoná ďalšie úkony.

 

Jeden z priaznivcov Slovana dostal pokutu 500 eur za nerešpektovanie výzvy organizátora, pokutu nezaplatil na mieste.

 

Priestupkom bolo aj uloženie dymovníc v sektore hostí, použitie zakázanej pyrotechniky v sektore domácich, ďalej poškodenie oblečenia 23-ročnej ženy, ktorej svetlica prepálila bundu a mikinu.

 

Ako priestupok polícia vyhodnotila aj poškodenie sklenej výplne na železničnej stanici, podozrivým je 26-ročný Bratislavčan.

 

Polícia v nedeľu popoludní uzavrela Kollárovu ulicu v Trnave. Fanúšikov Slovana policajti odprevadili zo železničnej stanice až po vchod na Štadión Antona Malatinského a po skončení futbalového derby zasa na železničnú stanicu.

 

Zvýšené bezpečnostné opatrenia v meste trvali približne do 21:00. Na zápase bolo podľa organizátorov viac ako 9000 divákov.

 

SITA

prispievatelia | 19.9.2022 | Spartak | https://www.trnavskyhlas.sk