Na čele Univerzity sv. Cyrila a Metoda v Trnave stojí nová rektorka

Vytlačené z https://www.trnavskyhlas.sk | 28.11.2022
https://www.trnavskyhlas.sk/c/33695-na-cele-univerzity-sv_-cyrila-a-metoda-v-trnave-stoji-nova-rektorka/na-cele-univerzity-sv.-cyrila-a-metoda-v-trnave-stoji-nova-rektorka/

Jej ambíciou je posilniť postavenie univerzity v medzinárodnom priestore a manažérskymi krokmi stabilizovať ľudský potenciál.

Katarína Slobodová Nováková počas inaugurácie. Reprofoto: facebooková stránka UCM Univerzita sv. Cyrila a Metoda v Trnave

 

Súčasťou slávnostného otvorenia akademického roka na Univerzite sv. Cyrila a Metoda v Trnave bola aj inaugurácia rektorky Kataríny Slobodovej Novákovej.

 

Univerzitu bude viesť počas štvorročného funkčného obdobia v rokoch 2022 – 2026. Je prvou ženou, ktorá je v tejto pozícii od vzniku Univerzity sv. Cyrila a Metoda (UCM) v roku 1997.

 

Agentúru SITA o tom informovala Jana Štefánková z oddelenia práce z verejnosťou UCM.

 

Rektorka Slobodová Nováková vo svojom príhovore vyslovila vieru, že náročné obdobie poznačené pandémiou, medzinárodnou situáciou a energetickou krízou sa univerzite spoločnými silami podarí zvládnuť.

 

„Mám ambíciu posilniť postavenie univerzity v medzinárodnom priestore a manažérskymi krokmi stabilizovať a podporiť ľudský potenciál, ktorý na univerzite máme,“ povedala rektorka.

 

Otvorenie akademického roka 2022/2023 bolo spojené aj s oslavou 25. výročia vzniku UCM v Trnave. Založená bola zákonom, ktorý vstúpil do platnosti 1. augusta 1997.

 

Do dnešného dňa vychovala viac ako 29-tisíc absolventov vo všetkých troch stupňoch vzdelávania.

 

UCM v Trnave v súčasnosti poskytuje vzdelanie na piatich fakultách a v jednom inštitúte. Študenti sa môžu vzdelávať na Fakulte masmediálnej komunikácie, Fakulte prírodných vied, Fakulte sociálnych vied, Filozofickej fakulte, Fakulte zdravotníckych vied v Piešťanoch a v Inštitúte manažmentu.

 

SITA

prispievatelia | 20.9.2022 | Trnava | https://www.trnavskyhlas.sk