V Trnave bude noc plná synthpopovej hudby

Vytlačené z https://www.trnavskyhlas.sk | 10.12.2023
https://www.trnavskyhlas.sk/c/33700-v-trnave-bude-noc-plna-synthpopovej-hudby/v-trnave-bude-noc-plna-synthpopovej-hudby/

Okrem domácich kapiel The Silence a KIFOTH príde prvýkrát na Slovensko slovinská synth popová kapela TORUL.

Kapela TORUL príde do Trnavy. Foto - zdroj: organizátori

 

Nielen „starých depešákov“, ale všetkých fanúšikov hudby, v ktorej dominuje syntetizátor, poteší v sobotu 24. septembra v Trnave Synth Pop Night.

 

V podniku 10 BAR (TenKlub)na Šrobárovej ulici sa postupne od 21:00 predstavia kapely The Silence, KIFOTH (EBM) a po nich príde prvýkrát na Slovensko slovinská synthpopová kapela TORUL. 

 

Synth Pop Night však TORULom neskončí, o dobrú zábavu až do rána sa bude ďalej starať DJ Škodis.

 

„The Silence je trnavská kapela, ktorá hrá klasický synth pop, KIFOTH vznikla tiež v okolí Trnavy, to už je tvrdšia hudba. Hosťom budú „slovinskí depešáci“, kapela TORUL,“ priblížil program podujatia Radomír Remenár, organizátor Synth Pop Night v Trnave.

 

„Chceme si pripomenúť osemdesiate a deväťdesiate roky minulého storočia, v ktorých vznikol kult syntetizátorovej hudby. Vtedy sa zrodila nielen svetoznáma kapela Depeche Mode, ale mnohé kapely sa tejto hudbe začalo venovať aj na Slovensku,“ dodal propagátor tohto hudobného žánru na Slovensku Remenár.

 

(pm)

prispievatelia | 21.9.2022 | Trnava | https://www.trnavskyhlas.sk