Siláci budú v sobotu pri City Arene športom spomínať na Petra Ondrejku

Vytlačené z https://www.trnavskyhlas.sk | 5.12.2022
https://www.trnavskyhlas.sk/c/33706-silaci-budu-v-sobotu-pri-city-arene-sportom-spominat-na-petra-ondrejku/silaci-budu-v-sobotu-pri-city-arene-sportom-spominat-na-petra-ondrejku/

Súťaž sa uskutoční pri fanshope Spartaka, vstup  pre divákov je voľný.

Peter Ondrejka. Foto: AWPC Slovakia

 

Aj silní muži občas plačú. V pondelok to budú už dva roky, čo zomrel jeden z nadšencov silového trojboja a známy Trnavčan Peter Ondrejka.

 

Na súťaži v Galante mu prišlo nevoľno pri rozcvičke a skolaboval. Podarilo sa ho síce oživiť, po niekoľkých dňoch v nemocnici však svoj boj definitívne prehral. Mal len 55 rokov.


Partia zo Slovenskej amatérskej federácia silového trojboja známej ako AWPC Slovakia si muža, ktorý sa aktívne zúčastňoval na jej akciách, uctí druhým ročníkom pohárovej súťaže v mŕtvom ťahu Mamut Cup.


Súťaž sa uskutoční v sobotu 24. septembra od 13:00 pri fanshope Spartaka na prekrytej pešej zóne trnavskej City Areny. Vstup pre divákov je voľný, záujemcovia si môžu po dohode s organizátormi aj zasúťažiť.


Na pódiu sa v súťažnom zápolení predstaví postupne viac ako 50 pretekárov z celého Slovenska


„Peter bol žoviálny a kamarátsky typ človeka. Miloval trnavský Spartak, motorky a záľubu našiel v našom silovom športe. V partii sme ho prezývali Mamut, odtiaľ aj pomenovanie súťaže na jeho počesť. Pre mňa išlo o blízkeho človeka, toto podujatie je to najmenej, čo môžeme spraviť, aby sme si uctili jeho pamiatku,“ povedal viceprezident AWPC Slovakia a prezident svetovej federácie WUAP Rudolf Siska.

 

Ján Král | 22.9.2022 | Silové športy | https://www.trnavskyhlas.sk