Na križovatke Bratislavskej a Gorkého sa opitý cyklista zrazil s dodávkou

Vytlačené z https://www.trnavskyhlas.sk | 28.11.2022
https://www.trnavskyhlas.sk/c/33710-na-krizovatke-bratislavskej-a-gorkeho-sa-opity-cyklista-zrazil-s-dodavkou/na-krizovatke-bratislavskej-a-gorkeho-sa-opity-cyklista-zrazil-s-dodavkou/

Pri nehode sa našťastie nikto nezranil.

Nehoda sa stala v týchto miestach. Foto: Polícia

 

Na križovatke Bratislavskej a Gorkého ulice sa v stredu popoludní stala dopravná nehoda. Podľa doterajšieho vyšetrovania polícia 47-ročný cyklista pravdepodobne nerešpektoval dopravné značenie a prešiel do protismeru.

 

Vodič Fiata Ducato, ktorý práve prechádzal cez križovatku, sa podľa policajnej správy už mužovi nedokázal vyhnúť a ľavou prednou časťou narazil do bicykla.


Pri nehode sa našťastie nikto nezranil, škoda na dodávke dosiahla tisíc eur. Nehodu vyšetrujú ako priestupok v doprave.


„Policajti podrobili oboch mužov dychovým skúškam. Zatiaľ čo vodič dodávky nenafúkal, cyklistovi namerali v dychu 0,98 mg/l alkoholu, čo predstavuje 2,04 promile,“ informovala trnavská policajná hovorkyňa Zlatica Antalová.


„Upozorňujeme cyklistov a kolobežkárov, že aj pre nich platia dopravné predpisy a pri jazde musia rešpektovať dopravné značenie. Rovnako pripomíname, že bicykel alebo e-kolobežku môžu viesť iba v prípade, ak hodnota alkoholu v ich dychu nepresiahne 0,5 promile. Mimo obce a cestičky pre cyklistov je tolerancia alkoholu nulová,“ upozorňuje polícia. 

 

Cyklistov bicykel.  Foto: Polícia

 

Dodávka, ktorá bola účastníkom nehody. Foto: Polícia

 

(krj)

prispievatelia | 22.9.2022 | Trnava | https://www.trnavskyhlas.sk