Tenisová senzácia: 75-ročný Cyril Lukačovič vyhral majstrovstvá Trnavy a okolia

Štvorhrovým partnerom obdivuhodného veterána Cyrila Lukačoviča bol na dvorcoch TC Empire 55-ročný Trnavčan Peter Jánošík.

Cyril Lukačovič (vľavo) a Peter Jánošík. Foto: Mária Čvidejková

Trnavská tenisová liga sa hrá od roku 1979. Založil ju stredoškolský pedagóg Ján Ondruška. Aj z celoslovenského pohľadu ojedinelý projekt masového tenisu trvá doteraz.

Jeho súčasťou bývajú sprievodné turnaje. Jeden z nich mal zelenú na antukových dvorcoch TC Empire Trnava v sobotu 17. septembra.

Išlo o majstrovstvá Trnavy a okolia vo štvorhre. Uporiadateľský výbor TTL pod vedením Pavla Dienera pozval na záverečnú konfrontáciu vonkajšej sezóny mladých i starších aktérov.

Veľké prekvapenie sa zrodilo v kategórii od päťdesiat rokov. Poháre za majstrovský titul v trnavskom regióne si odniesla deblová dvojica Cyril Lukačovič z Vlčkoviec (75 rokov) - Peter Jánošík z Trnavy (55 rokov).

Strieborní v Dobišovom memoriáli

Že nešlo o telovýchovné dielo náhody, ukázal dva dni predtým devätnásty ročník Memoriálu Jozefa Dobiša v Trnave-Modranke.

Na kurtoch tamojšieho Areálu zdravia odohral limitovaný počet (desať párov) spomienkový turnaj na pamiatku ich nezabudnuteľného tenisového kamaráta, ktorého navždy vytrhla zo športových radov zákerná choroba.

Obhajcovia prvenstva C. Lukačovič - P. Jánošík skončili na striebornej priečke, keď v deblovom finále zostali po tajbrejku na štíte víťaznej zelenečskej dvojice Mačekovcov (otec Vladimír so synom).

Pred sedemdesiatimi rokmi vznikla v Trnave Športová škola dorastu. Jej riaditeľom sa stal Ján Novák (30. 11. 1911 - 4. 8. 1984). Historická snímka z roku 1955 zachytila nezabudnuteľného pedagóga a trénera so svojou gymnastickou skupinou z Trnavy pri dorasteneckých majstrovstvách kraja v Trenčíne. Foto: archív autora