Futbal, 7. liga: Horné Orešany deklasovali Bučany, Červeník zdolal Siladice

Futbal sa hrá do záverečného hvizdu rozhodcu, o čom sa presvedčili v ôsmom kole 7. ligy futbalisti Ružindola aj Pečeňad.

Ivan Lietava je s ôsmimi gólmi druhým najlepším strelcom súťaže, o dva viac dal Peter Blanárik z Pečeňád. Foto: Ján Král

Ružindol doma viedol nad Cíferom, avšak v samom závere Lukovič našiel prihrávkou na zadnej žrdi Lietavu a ten vyrovnal svojím druhým gólom v stretnutí na 2:2.

V Pečeňadoch sa rozhodlo o čosi skôr – v 85. minúte zariadil tri body Kátlovciam víťazným gólom na 3:2 Pavlík.

Na čele tabuľky si upevnil pozíciu Červeník, ktorý viedol nad Siladicami už trojgólovým rozdielom, po dvoch presných zásahoch hosťujúceho Mesároša však bral a výhru 3:2. Domáci hrali od 28. minúty bez vylúčeného Kopúna.

Maduničan Matej Slovák prekonal tesne pred prestávkou brankára Veľkého Orvišťa Erika Slováka, krátko po zmene strán ale Dávid Herceg vyrovnal na 1:1 a skóre sa už nezmenilo.

Zeleneč doma nestačil na Krakovany, súperovi podľahol 2:4.

V súboji predposledného s posledným sa zrodil divoký výsledok 7:1 v prospech Horných Orešian. Tie načrtli priebeh zápasu za 19 minút, po ktorých viedli už trojgólovým rozdielom a postupne skóre navyšovali.

V Majcichove sa body delili po výsledku 2:2, domáci vyrovnali v dueli so Zvončínom z pokutového kopu Ondrišom, pre ktorého išlo o druhý presný zásah v stretnutí.

7. liga – 8. kolo

Ružindol – Cífer 2:2 (0:1)
Góly: 59. Moravčík, 72. Synak – 32. a 90. Lietava
RUŽINDOL: Uhlár – Horváth, D. Turoň, Synak, Fraňo, Minarovič, Moncman, Ostrý, Kubíček, Moravčík, Tomašovič (Penyak, Adamčík, Parnahaj, Tomovič, Drmola)
CÍFER: Páleník – Klačo, Hlúch, Repa, E. Korbelič, Fekete, Grosman, Lukovič, Domorák, Paštiak, Lietava (Kolenič, Sagan, Glós)

Pečeňady – Kátlovce 2:3 (1:2)
Góly: 33. a 68. Benkovský (prvý z pen) – 14. L. Hlavatovič, 21. D. Sliva, 85. Pavlík
PEČEŇADY: Polóny – Doboš, Ad. Maron, Jankovič, Volek, Moravanský, K. Maron, Režnák, Blanárik, Jamrich, Mrva (Benkovský, Liška, Gubala)
KÁTLOVCE: Banič – Orihel, Šimončič, Hupka, M. Sliva, Uváček, L. Hlavatovič, Fančovič, Burčiar, D. Sliva, Mačica (Pavlík, Boc)

Zeleneč – Krakovany 2:4 (2:2)
Góly: 35. a 38. Bednárik (prvý z pen) – 15. Spál, 28. P. Uváček, 67. Stolárik, 90. Šurin
ZELENEČ: Neumann – V. Formanko, Kubiček, Bilčík, Bánovec, Bukovec, M. Formanko, Belko, Bednárik, Dovičič, Bartovič (Jovanovič)
KRAKOVANY: T. Holán – A. Holán, Ďuračka, T. Gažík, Orviský, Valo, Šurin, Spál, Uváček, M. Pažík, Stolárik (Potrok, R. Vavrinec, Š. Pažík, Straka)

Madunice – Veľké Orvište 1:1 (1:0)
Góly: 42. M. Slovák – 46. Herceg
MADUNICE: Jamrich – Janíček, Žuffa, Strecký, Masnica, Belica, Lulovič, Kurinec, Mráz, M. Slovák, Chudý (Lacheta)
VEĽ. ORVIŠTE: E. Slovák -  Sumer, Dekáň, T. Pavlovič, Horil, Daniš, Wesolovski, Herceg, P. Pavlovič, Hrebík, Chudý (Janovský, Klein, Lackovič)

Červeník – Siladice 3:2 (2:0)
Góly: 14. a 43. Babic, 50. J. Gábriš – 71. a 87. Mesároš
ČK: 28. Kopún (Červeník)
ČERVENÍK: Kubatka – P. Vančo, Pekarovič, Kopún, J. Boháčik, Nemec, Uhrík, Andrássy, R. Ješko, J. Gábriš, Babic (D. Boháčik, Brestovanský)
SILADICE: M. Lančarič – Vido, Rau, Kadlec, D. Bališ, Mesároš, Sekereš, B. Bališ, Obuch, Hecht, F. Lančarič (Broš, Veselský, Laurinec)

Horné Orešany – Bučany 7:1 (4:0)
Góly: 11. Malý, 16. a 36. D. Blažo, 19. a 52. A. Mekký 59. Chorvath, 78. Kluka – 62. Slatina
HOR. OREŠANY: Pekarovič – Židek, Drozda, Malacký, Brestovanský, Chorvath, Ružička, A. Mekký, Buttko, Malý, D. Blažo (Ďuga, Turcár, Podhorský, Jusko, Kluka)
BUČANY: Vavro – Balun, Lackovič, Zubanych, Babjak, R. Maruna, Slatina, Cíferský, Zázik, Piešťanský (Krška, Trulík, Vrbík)

Majcichov – Zvončín 2:2 (2:2)
Góly: 22. a 40. Ondriš (druhý z pen) – 15. Blejštil, 27. Jurovatý
MAJCICHOV: Orichel – Chynoradský, Štrbo, Neštický, Ondriš, Fogel, Kalivoda, Morvay, Bunček, Škultéty, Gerši (Marek, Koricina, Chovát, Jasovský)
ZVONČÍN: Strmenský – Glasa, Lošonský, B. Vandák, Vyskoč, Blejštil, P. Vandák, Staráček, Hmam, Mihalovic, Jurovatý (Lukáč, Habala, Čambor, Ryšavý)