Futbal, 9. ligy: Hrnčiarovce vyprášili Vlčkovce, Šúrovce remizovali s Koplotovcami

V dueli Buková – Pavlice mali najprv silné momenty hostia, ktorí strelili v 11. minúte dva góly, potom mal svoju chvíle Medvecký, ktorý hetrikom pretočil skóre. Bezborodko síce vyrovnal, no posledných 20 minút si zobral slovo Patrik Jaraba a dvoma gólmi zariadil tri body po výsledku 5:3 pre Bukovú.

Ivan Jedinák strelil za Hrnčiarovce dva góly, napokon však duel pre svalové zranenie nedohral. Striedal už v 40. minúte. Foto: Ján Král

Hrnčiarovce deklasovali Vlčkovce 7:0, už po polčase mali hostia na konte poltucet. Dvoma gólmi sa v stretnutí blysli De Oliveira a Jedinák.

Slovenská Nová Ves vyhrala v Dolnom Dubovom 4:3 aj vďaka dvom gólom Čarnogurského.

Béčko Brestovian rovnakým rozdielom porazilo Naháč. O výsledku rozhodol v 85. minúte domáci Tomáš Šiška.

9. liga A – 8. kolo

Hrnčiarovce – Vlčkovce 7:0 (6:0)
Góly: 3. Palkovič, 13. Kralovič, 21. Kvetan, 29. a 51. De Oliveira, 30. a 37. Jedinák

Dolné Dubové – Slovenská Nová Ves 3:4 (1:2)
Góly: 41. Juran, 56. Obšivan, 88. Gottwald (pen) – 18. Lukovič, 38. a 51. Čarnogurský, 60. P. Nejezchleb

Buková – Pavlice 5:3 (3:2)
Góly: 18., 22. a 41. Medvecký, 70. a 90. Jaraba – 11. Bobál, 11. a 69. Bezborodko

Brestovany B – Naháč 4:3 (0:2)
Góly: 50. Vidovič, 65. Hladký, 70. Cibuľka, 85. T. Šiška – 15. a 17. Martin Sersen, 80. Hodulík

9. liga B: Bojničky sa vracajú do postupovej hry

Šúrovce aj po ôsmom kole o bod vedú tabuľku pred Koplotovcami. Vo vzájomnom dueli tímov gól nepadol, hosťujúci Bojňanský však videl v závere červenú kartu.

Remízu prvej dvojky využili Bojničky, po výhre 5:2 nad Dolným Lopašovom znížili stratu na lídra na štyri body. Hetrikom sa zaskvel domáci Patrik Bučko, jeho tímový kolega Príbela pridal dva góly. Hostia prišli v 72. minúte o vylúčeného Kunica.

Pastuchov vyhral nad Šípkovým 2:0, Kľačany doma remizovali s Dolným Trhovišťom, hosťom sa podarilo vyrovnať po zmene strán.

9. liga B – 8. kolo

Kľačany – Dolné Trhovište 3:3 (3:1)
Góly: 12. vlastný Hudec, 33. Srnka, 42. Černai – 25. Baraniak, 50. Nemčok, 55. Motálik

Bojničky – Dolný Lopašov 5:2 (2:1)
Góly: 33. a 45. Príbela, 63., 65. a 88. P. Bučko – 11. Čáp, 78. Miškerník (pen)

ČK: 72. Kunic (D. Lopašov)

Pastuchov – Šípkové 2:0 (0:0)
Góly: 77. A. Bučko (pen), 81. Macej

Šúrovce – Koplotovce 0:0
ČK: 90. Bojňanský (Koplotovce)

voľno: Dolné Lovčice