Spartak po ukážkových góloch vyhral v Zlatých Moravciach

Andeli v zápase dominovali, mohli zvíťaziť oveľa vyšším rozdielom, dokonca nepremenili pokutový kop.

Kyriakos Savvidis v ostrom súboji. Foto: Lukáš Grinaj

Prvý veľký vzruch prišiel v Zlatých Moravciach po akcii krídelníka Spartaka Trnava Daniela, jeho prihrávku Pintér zblokoval tak nešťastne, že si takmer strelil vlastný gól. Loptu zastavila až žrď.

Domáci mohli skórovať v 24. minúte, center Mondeka z pravej strany našiel hlavu nepokrytého Ďubeka, ten však z päťky netrafil bránku.

Po ďalšom centri Mondeka zakončoval na päťke nepokrytý Pinte, zblízka ale netrafil.

Trnavčania mali dve dobré príležitosti z priamych kopov pri hranici šestnástky, Mikovičovu ranu vyrazil Lukáč a Savvidis trafil do múru.

Grécky stredopoliar si ale všetko vynahradil v 31. minúte. Nabehol si na prihrávku Taiwa do šestnástky, obišiel brankára Lukáča, zasekol loptu, nechal preletieť Almeidu a pohodlne doťukol loptu do siete.

Futbalové riešenie, ktoré môžu pokojne zapísať do futbalových učebníc…

Aj druhý gól Spartaka bol veľkou ukážkou futbalovosti. Štefánik si naviedol loptu k pokutovému územiu, vymenil si ju s Ristovskim, ocitol sa v šestnástke sám pred brankárom a povedľa vybiehajúceho Lukáča uložil loptu do siete – 0:2.

Po zlej rozohrávke Bednára pálil spoza šestnástky Daniel, Lukáč jeho strelu vyrazil. V 53. minúte ale už brankár ViOn-u nemal nárok na zakončenia Taiwa z päťky, ktorý premenil Štefánikovu prihrávku na prvú tyč do tretieho trnavského gólu.

Trnava hrala vo veľkej pohode, kombinačne dominovala, na ihrisku bol vidieť medzi tímami rozdiel triedy. Zlaté Moravce pôsobili v druhom polčase bezradne.

Skóre mohol po Procházkovej štandardke navýšiť hlavou Kóša, gól z toho ale nebol. Lukáč uspel po podobnej situácii aj po zakončení Ristovskeho.

Pohodlné vedenie umožnilo trénerovi Gašparíkovi zaradiť aj hráčov zo širšieho kádra. Postupne zasiahli do bojov Patrick Karhan, Marek Ujlaky mladší, Oseni aj debutant Ali Baba.

Skóre sa neskôr nepodarilo zvýšiť strelou z hranice šestnástky Štefánikovi. V 75. minúte Pintér fauloval v pokutovom území Ristovskeho, ten si sám postavil loptu na biely bod, no prestrelil bránku.

Veľkú šancu mali po prihrávke Ali Babu do päťky Procházka a následne i Karhan.

Andeli sa dostali v neúplnej tabuľke na druhé miesto pred Podbrezovú, ktorá má o zápas menej. Na vedúci Slovan strácajú červeno-čierni štyri body.

Fortuna liga – 12. kolo:

ViOn Zlaté Moravce – Spartak Trnava 0:3 (0:1)
Góly: 31. Savvidis, 49. Štefánik, 53. Taiwo
ŽK: Pintér, Šuvalija, Almeida - tréner Gašparík, Taiwo, Štetina, Koštrna, Ujlaky
Rozhodovali: Očenáš - Jánošík, Wass
Diváci: 2631
VION: Lukáč – Almeida, Bednár (73. Čonka), Šuvalija, Pintér – Mondek, Múdry (73. Grozdanovski), Duga, Pinte (42. Egy Maulana) – Vestenický (61. Brenkus), Ďubek (61. Horák). Tréner: Kocian.
SPARTAK: Takáč – Koštrna, Štetina, S. Kóša (76. Ujlaky) – Savvidis – Daniel (67. Ali Baba), Procházka, Štefánik (76. Oseni), Mikovič (58. P. Karhan) – Taiwo (67. Azevedo), Ristovski. Tréner: Gašparík.

Ján Kocian (Z. Moravce): „Prehrali sme s veľmi dobre organizovaným súperom. Prevýšil nás vo všetkých činnostiach, bol siný na lopte, hral veľmi dobre v ofenzíve. Pritom defenzíva patri k naším silnejším stránkam, ale dnes ju Spartak rozobral. V druhom polčase sme chceli niečo s výsledkom urobiť, ale druhý gól nás dorazil, Trnava bola vo všetkých aspektoch lepšia a treba to uznať. Prehrali sme 0:3 a naším najlepším hráčom bol brankár, čo svedčí o všetkom.“

Michal Gašparík (Trnava): „Som rád, že sme zvíťazili takýmto pekným výsledkom a spôsobom. V prvom polčase sa nám nedarilo doťahovať solídne kombinácie a zápas bol otvorený. Chvalabohu, že sme mali dobrý vstup do druhého dejstva, dali sme dva góly a zápas bol rozhodnutý. Mohli sme dať šancu aj mladíkom. Mrzí ma, že sme neboli hladní po ďalších góloch, nedali sme penaltu, ale je to pekný výsledok, v Zlatých Moravciach sa nehrá jednoducho, aj terén bol ťažký.“