Futbalová glosa: K úspechu zájazdového lazaretu prispeli dve silné jedenástky

Futbalista Hrnčiaroviec Peter Vozár sa drží hesla, že šport aj život treba brať s nadhľadom. V tom duchu píše aj svoje glosy.

Ilustračné foto: trnavskyhlas.sk

Prinášam stručný súhrn trojzápasu s Naháčom, Vlčkovcami a Slovenskou Novou Vsou. Prvý bude najstručnejší, lebo tam som tiež nebol. Epicky sme ho však doje prehrali.

Zajaca sme začali chytať za chvost až 10 minút pred koncom, za stavu 3:0, aspoň na remízu nestačil ani Kosťov gól a premiérový zásah mladého Kubíčka.

Naháč - Hrnčiarovce 3:2.

Iná káva to bola v domácom stretnutí s Vlčkovcami.

To sa k výkonu vypol, čím ďalej, tým lepšie hrajúci Paťkoló a už v tretej minúte zužitkoval Dudkov strieľaný center stojnou, pravou nohou do sita.

Potom mu už stačili iba zápisy do kanadského bodovania a štyrikrát loptu postupne naservíroval Dudkovi, dvakrát Jeďovi a raz Luisovi Henriquemu.

Paťkoló nastúpil taký nabudený, že sme mu zo zvedavosti vypili na lavičke celý nachystaný drink, že čo tam má aký gumidžús.
Jeďo sa odpichol, sval ho pichol, tak to v 40.minúte zapichol. Konečne som stihol aj prvý polčas.

Medzitým sa trafil aj Queto, tak po polčase to bol taký menší podmanč a na tabuli svietilo pekných 6:0.

V druhom dejstve sa trafil už Len Luiz, áno ten, čo mi na konci neprihral pred prázdnu bránu, ktorú nakoniec tiež netrafil.
7:0.

Prestriedali sme a nechali sme vyniknúť už len hosťujúceho gólmana, ktorý zmaril 2 Quetove tutovky z 5 metrov, môj nádherný, ďalekonosný priamy kop a nespočet iných šancí.

Ako hovorí malý Miki, jednak sa predal aj do vedľajšieho okresu.

V závere dokonca mohli znížiť hostia, systém VAR však preukázal jednoznačný ofsajd.

To už sme boli celá naša obrana až na jedného permanentne nasťahovaní na polovici súpera.

Hrnčiarovce – Vlčkovce 7:0.

Na nevyspytateľných hráčov Slovenského Nového Opoja sme nastúpili s tým najlepším, čo náš zájazdový lazaret poskytuje.

Po stranách opäť ťahali čiary naši krajní záložníci a ozaj vyzerali, akoby ich ťahali stoeurovkami. Domácich uštvali, navyše sme výborne zahrali v medzihre a vpredu loptu skvele rozohrával Sedlo s Mirkom Bé.

Po pár úvodných šanciach sa v 19. minúte trafil Dudko, pridal sa v 26.minúte druhý krídelník Paťkoló, v 34.minúte vyrazenú loptu po Quetovej strele doklepol Mirko Bé, o minútu na to na 0:4 zvýšil Dudko a skóre polčasu na 0:5 uzavrel kpt. Sedlo.

Po polčase sme opäť prestriedali, na gól sme si museli počkať až do 59. minúty, kedy druhýkrát skóroval Mirko Bé. 0:6.

V 68.minúte sa s domácou obranou pri rohovej čiare pohral Queto a dokonca ani Kajetán z Montarží, teda Gaetan Andre už nedokázal loptu takmer z bránkovej čiary prekopnúť. 0:7.

Hetrik skompletizoval Dudko. 73. minúta 0:8.

Krajní záložníci to však v zápase evidentne s tými lajnami prehnali. V 75.minúte v situácii 2 na 1, kedy stačilo loptu jemným pasom preniesť na druhú stranu úplne voľnému kolegovi...

Drrrrb!

Najprv Paťkoló pác Dudkovi taký center, že ho len len dobehol pri rohovej zástavke, ten sa však zbavil obrancu a uvidel na opačnej strane päťky úplne voľného Paťkolá, tak drrrb mu taký pas, že ho nedobehol ani pri autovej čiare.

O čestný úspech domácich sa v 78. minúte zaslúžil peknou strelou z 25 metrov Lukovič.

Na to si Ivo Hlinka povedal, že to dokáže hocikdo, aj on a v 87. minúte ako cez kopirák, len do opačnej brány z 25 metrov uzavrel skóre.

Slovenská Nová Ves - Hrnčiarovce 1:9.

Treba poznamenať, že k vysokému víťazstvu prispelo, že sme mali k dispozícii dve silné jedenástky.

Jednu na ihrisku a druhú za ihriskom pri bufete: Stanko, Lubo M., Para, pán Hospodár, Jeďo, Rasťo L., Nádcha, Kuko, Pišta a Vlado, ktorí tam spravili tržbu, jak keď niekde príde s Ráztočnom Martin Škrtel.