Trnavskí hádzanári deklasovali Smartpoint Malacky, vyhrali o 20 gólov!

Osem gólov v stretnutí zaznamenal Tomáš Laho.

Tomáš Laho patrí ku kľúčovým trnavským hráčom. Foto: Ján Král

Hádzanári HBC Trnava rozstrieľali v nedeľu Štart HC Smartpoint Malacky 41:21

Zápas mal od úvodu jasný priebeh, hneď na začiatku sa Trnavčania ujali vedenia 3:0, v deviatej minúte viedli 10:3 a do polčasu navýšili svoje vedenie už na rozdiel štrnástich gólov na 21:7.

Po zmene strán síce prvé dva góly strelili hostia, ale nadýchnuť sa k obratu nedokázali, naopak, Trnavčania duel kontrolovali a zvíťazili napokon markantným rozdielom dvadsiatich gólov 41:21.

V trnavskom drese zahviezdil osemgólový Tomáš Laho, len o dva menej dal Srb Marko Djordjevič.

„Schuti sme si zahrali, súper prišiel oslabený, v priebehu sezóny im odišli dvaja – traja hráči do Rakúska. V zápase nám všetko vychádzalo, naša obrana stála na pevných nohách a vpredu sme dobre zakončovali,“ konštatoval Tomáš Laho.

Duel sledovala opäť solídna návšteva 505 divákov. „Je výborné, že chodí toľko ľudí. Teraz nás čaká duel v Kolárove a potom posledný tohtoročný domáci súťažný súboj odohráme s Vajnormi. Verím, že opäť príde veľa ľudí a vytvoria znova dobrú atmosféru,“ dodal Laho.

Proti Vajnorom nastúpia Trnavčania v nedeľu 13. novembra o 15:30 v Mestskej športovej hale v Trnave.

HBC Trnava – Štart HC Smartpoint Malacky 41:21 (21:7)
HBC: Augustín, Just – Mančuška 3, Chudý 2, Bočkay 5, K. Baran 4, Laho 8, Mikovic 3, Ruman 3, M. Baran 3, T. Iliev 2, Brezina 2, Djordjevič 6, I. Iliev, Benczy. Tréner: Teplanský
Pokutové hody: 1/1 – 1/1, Vylúčenia: 1 - 1