Bestrent Cup: Kátlovce vyhrali v Moravanoch po penaltovom súboji

Červeník, minuloročný víťaz Bestrent Cupu, v pohári končí. Naopak, minuloročný finalista z Horných Orešian ide ďalej.

Futbalisti Majcichova postúpili do ďalšieho kola bez boja po kontumačnej výhre so Suchou nad Parnou. Archívne foto: Ján Král

V 3. kole Bestrent Cupu dominovali domáce mužstvá. Výnimkou bol zápas Moravany nad Váhom – Kátlovce, ktorý sa v riadnom hracom čase skončil remízou, po pokutových kopoch sa z postupu tešili hostia.

Priebeh zápasu Veľké Orvište – Smolenice bol ako na hojdačke. Domáci už v 6. minúte vyhrávali 2:0, ale po prvom polčase už viedli hostia 2:3. Veľké Orvište vyrovnalo z penalty a napokon domáci skórovali ešte trikrát a vybojovali si postup do ďalšieho kola Bestrent Cupu.

V Moravanoch nad Váhom v prvom polčase žiadny gól nepadol, no krátko po prestávke strelili domáci dva a vyzeralo to tak, že o postupujúcom je rozhodnuté. Lukáš Hlavatovič sa však s prehrou Kátloviec nezmieril a najskôr znížil na 2:1 a v 90. minúte vyrovnal na 2:2. Po penaltovom súboji mali viac dôvodov na radosť futbalisti od Blavy. V ďalšom kole v marci budúceho roku si Kátlovčania zmerajú sily s Bolerázom B.

V zápase Siladice – Bohdanovce potvrdil dvoma gólmi výbornú formu domáci Miloš Hecht, najlepší strelec 7. ligy. Horné Orešany zdolali Veľké Kostoľany, pomohol im aj jeden gól z pokutového kopu.

Béčko Bolerázu vyradilo Červeník, minuloročného víťaza Bestrent Cupu. Naopak, minuloročný finalista z Horných Orešian postupuje po víťazstve nad Veľkými Kostoľanmi.

Zápas Majcichov – Suchá nad Parnou sa nehral, domáci vyhrali 3:0 kontumačne.

Cífer sa s Krakovanmi stretne v sobotu 12. novembra.

Veľké Orvište – Smolenice 6:4 (2:3)

Góly: 3. Sumer, 6. Janovský, 51. Hrebík (pen), 53. a 86. Janík, 71. Daniš – 36. Haberl, 41. Sýkora, 43. Temer, 89. P. Štibraný

VEĽKÉ ORVIŠTE: Slovák – Klein, Šiška, Veľký, Vavrinec, Janovský, Daniš, Sumer, Pavlovič, Hrebík, Janík (Filip, Juríček)

SMOLENICE: Ondruš – Poór, Klokner, L. Štibraný, Vrždiak, Haberl, Sýkora, Schwarz, Dubčák, Taranda, Temer (Šaradín, P. Štibraný, Hovorka, Belanský)

Moravany – Kátlovce 2:2 (0:0), na penalty 2:4

Góly: 49. J. Jánošík, 50. Halanda – 66. a 90. L. Hlavatovič

MORAVANY: Lamini – Belan, Bíro, I. Jánošík, Miklovič, Jankech, Halanda, Jakubek, J. Jánošík, Blahuta, Klasovitý (Mihlálik, Vetrík)

KÁTLOVCE: Banič – Hanzel, Hupka, Šimončič, Mačica, L. Hlavatovič, M. Sliva, D. Sliva, Fančovič, Burčiar, Boc (M. Hlavatovič, R. Hlavatovič)

Majcichov – Suchá nad Parnou 3:0 kontumačne

Horné Orešany – Veľké Kostoľany 2:1 (1:0)

Góly: 15. M. Mekký, 60. Malý (pen) - 81. Babic

HORNÉ OREŠANY: Kluka – Podhorský, Malacký, Drozda, Brestovanský, Židek, Buttko, Rajt, M. Mekký, A. Mekký, Blažo (Ružička, Turcár, Jusko, Malý, Ďuga)

VEĽKÉ KOSTOĽANY: Čarnogurský – Lopatka, Gula, Daniška, Prosnan, Mačica, Kolarovič, Krivošík, Jamrich, Š. Kollár, Poláček (Lábsky, Čúzy, J. Kollár)

Boleráz B – Červeník 2:1 (1:0)

Góly: 16. Marek Daniš, 89. Jaroslav Daniš – 81. Babic

BOLERÁZ B: Vaško – P. Daniš, Tanáč, Kurinec, Drozda, Puschenreiter, Orihel, Marek Daniš, Jaroslav Daniš, Vavro (Jozef Daniš, Mikulka, Martin Daniš, Buchan)

ČERVENÍK: Kubatka – M. Ješko, Boháčik, Kopún, Uhrík, Brestovanský, Nemec, Pekarovič, Žemla, Babic, Nemček (R. Ješko, Martinkovič, Andrássy)

Siladice – Bohdanovce 3:1 (2:0)

Góly: 32. a 44. Hecht, 64. Veselský – 55. Burian

SILADICE: Svitek – Rau, Vido, Kadlec, Veselský, Hecht, Bališ, Ertl, Laurinec, Bango, F. Lančarič (Mesároš, Varga, M. Lančarič)

BOHDANOVCE: Kopúnek – Faga, Riško, Školek, Brestovanský, Dufek, Čmilanský, Vyskoč, Burian, Brna, Palšovič (Skukálek, Braniša, Chudý, Kollár)

Pečeňady – Ostrov 4:3 (2:2)

Góly: 7. a 15. Blanárik, 48. Jamrich, 63. Mrva - 4. Mitošinka, 12. Holubek, 89.Bartoš

PEČEŇADY: Tanáč – Doboš, Petráš, Gubala, A. Maron, Režnák, Blanárik, Mrva, K. Maron, Horváth, Slovák (Volek, Jamrich, Jankovič, Moravanský)

OSTROV: Valo – Chochula, Svetlík, P. Bartoš, Hrčka, Gagorik, Holubek, Pikulík, Regina, M. Bartoš, Mitošinka (Bartuš)