Trnavskí hádzanári pokračujú vo víťaznom ťažení, v nedeľu chcú vypredať halu

Pred zápasom s Vajnormi oslávia 75. výročie založenia hádzanej v meste. Pre divákov je pripravených viacero ťahákov.

Ľubomír Bočkay v zakončení. Foto: Ján Král

Hádzanári HBC Trnava si pripísali v druhej najvyššej slovenskej súťaži ďalšie vysoké víťazstvo. V Kolárove triumfovali v sobotu nad domácim HŠK-74 jednoznačne 38:27.

Trnavčania sa v úvode dostali do tesného vedenia a udržovali si ho, k čomu pomohli aj dve nepremenené sedmičky Kolárova, ktoré chytil brankár Augustín.

Domáci prvý polčas hrýzli a podarilo sa im vyrovnať v 18. minúte na 9:9, zápas však vo svoj prospech nezlomili, naopak, hostia odskočili na štyri góly a polčas dokonca vyhrali o šesť gólov, keď viedli 19:13.

Po zmene strán HBC ešte pridalo a v 41. minúte viedlo už rozdielom desiatich presných zásahov 26:16. To bol rozhodujúci zlom, po ktorom už zverenci Vladimíra Teplanského dotiahli duel do víťazného konca a výsledku 27:38.

Sedem trnavských gólov zaznamenal Lužák, ktorý sa vrátil po zranení, Laho s Veresom napli sieť päťkrát.

"Bol to bojovný výkon v netradičných podmienkach, nakoľko sa hralo v telocvični na kratšom ihrisku. Domáci boli namotivovaní, keďže patríme k lídrom súťaže, mali aj solídnu fanúšikovskú podporu. Ťažšie sa nám presadzovalo, aj keď sme boli favorit, ale postupom času sme si zvykli na okolnosti a náš náskok zveľaďovali. Tímovou spoluprácou sme navyšovali skóre gól po góle," zhodnotil zápas Ľubomír Bočkay, autor troch presných zásahov.

V tejto sezóne nenastúpil do všetkých duelov, úlohu zohrali drobné zranenia. "Tak sme dohodnutí, chceme, aby dostali priestor všetci hráči z kádra. Mňa pobolievajú kolená, takže som sa aspoň mohol doliečiť."

HŠK-74 Kolárovo – HBC Trnava 27:38 (13:19)
HBC: Augustín, Kosák – Mančuška 2, Veres 5, Chudý 2, Bočkay 3, K. Baran 4, Laho 5, Benczy 1, Cingel 2, Lužák 7, Mikovic 5, T. Ilieiv, Djordjevič 2. Tréner: Teplanský.
Vylúčení: 8 – 3, Pokutové hody: 2/0 – 5/4

Oslava trnavskej hádzanej

Trnavskí hádzanári odohrajú v nedeľu 13. novembra o 15:30 posledný tohtoročný domáci duel. V Mestskej športovej hale v Trnave privítajú Vajnory.

Pôjde zároveň o pripomienku 75. výročia založenia hádzanej v slovenskom Ríme.

V tejto súvislosti kluboví činovníci pred zápasom poďakujú vtedajším aktérom, ktorí tvorili pevnú súčasť mužstva v úspešných rokoch trnavskej hádzanej. Na palubovke privítajú krídelníka Ľubomíra Ivanoviča aj spojku Igora Gregůreka.

Nie je vylúčené, že druhý menovaný na krátko zasiahne aj do stretnutia s Vajnormi.

"Hádzaná je šport, ktorá má v Trnave silné korene a zaslúži si, aby sa pripomínali úspechy v meste. Veľmi radi by sme pri tejto príležitosti vypredali halu," povedal brankár HBC Branislav Augustín

"Je pre nás milé prekvapenie, akú máme podporu od fanúšikov. Keď pred rokmi hádzaná začala v meste upadať, návštevnosť na dueloch už bola pomerne slabá. Teraz ľudia týmto športom žijú spolu s nami, je to pre nás veľká motivácia, na naše stretnutia chodí viac ľudí ako niekde na extraligu. Nečakal som to ani a je to najkrajšie zadosťučinenie," dodal Bočkay.

Pre fanúšikov pripravili na nedeľný duel viaceré lákadlá. Získať bude možné špeciálne tričká, ktoré vyrobili v limitovanej edícii, k dispozícii bude tombola, kde bude možné okrem iného vyhrať napr. aj reprezentačný dres trnavského hádzanára Lukáša Péchyho, ktorý aktuálne nastupuje za extraligový Hlohovec.

Pripravené bude tiež občerstvenie, pred halou sa budú predávať hamburgery. Vstupné je štandardne vo výške ľudových 2 eur.