Futbal, 4. a 5. liga: Jaslovské Bohunice zdolali Nitru, Vrbové strelilo 7 gólov

Jesenným majstrom štvrtej ligy sa stala Lehota pod Vtáčnikom. V záverečnom jesennom kole vyprášila beznádejne poslednú Marcelovú 14:0!

Stopér Jaslovských Bohuníc Peter Lančarič (v červenom) odvracia loptu pred dobiedzajúcim útočníkom Nitry. Foto: Ján Král

Jaslovské Bohunice zdolali Nitru 2:0. ŠK Blava využila početnú prevahu, keď hostia hrali od 33. minúty bez vylúčeného Tomáša Sedláka. Ten išiel predčasne pod sprchy potom, čo hlavou vrazil mimo hry do súpera. Krátko na to skórval Dvorák a v závere poistil tri body domácim striedajúci Horváth.

Trebatice získali dôležité tri body. S Patou dokázali otočiť nepriaznivo sa vyvíjajúci zápas. Už v piatej minúte prišli o zraneného Bartošeka a tesne pred prestávkou inkasovali. Tréner domácich Hornáček mal však šťastnú ruku pri striedanich, keď cez polčas nasadil Matúša Blaška a Matúša Vala. Obaja v druhom polčase skórovali, pridal sa aj Samuel Valo a Trebatičania napokon vďaka výbornému druhopolčasovému výkonu zvíťazili 3:1.

Záverečný jesenný zápas vôbec nevyšiel Bolerázu, doma podľahol tímu Crystal Lednické Rovne 1:5, pričom už v 32. minúte prehrával trojgólovým rozdielom. Jediný gól Slavojah strelil v závere z penalty Hlavna.

4. liga – 15. kolo

Jaslovské Bohunice  - Nitra 2:0 (1:0)
Góly: 36. Dvorák, 86. Horváth
ČK: 33. T. Sedlák (Nitra)
JASL. BOHUNICE: Matejkovič – Hrnčár, Juriš, Lančarič, Lovás, Halmo, Demovič, Barborík, Edeh, Minarovič, Dvorák (Malovec, Horváth, Žilinčík, Zemko, Kadlečík)

Boleráz – Lednické Rovne 1:5 (0:3)
Góly: 79. Hlavna (pen) – 8. a 60. Vavruš, 13. Provazník, 32. Urban, 80. Ondrášek
BOLERÁZ: Jedlička – Líška, Hlavna, Dzíbela, Kukuč, Magdolen, Martinka, Blaško, Drozda, Orihel, Mišo (Milinkovič, Planeta, Akbar)

Trebatice – Pata 3:1 (0:1)
Góly: 50. Blaško, 76. S. Valo, 90. M. Valo – 39. Vaško
TREBATICE: E. Kirka – Kapusta, Poláček, Kičin, Varga, Směřička, Masár, Hečko, Š. Valo, Bartošek, Zula (S. Valo, Blaško, M. Valo, Machač, Sedlák)

5. liga SZ: Vrbové zimuje na druhom mieste

Vrbové podčiarklo v Ladcoch fantastickú sezónu, na ihrisku súpera vyhralo 7:0! Až dva vlastné góly si dal domáci Kučerka, v oboch prípadoch nešťastne tečoval zakončenie hostí. Dva góly Vrbového strelil Alex Kusý, po jednom pridali Kaman, Troják a v závere z penalty stopér Brezina.

Vrbovému patrí druhá priečka, za vedúcou Prievidzou zaostáva o štyri body. Baníci zvíťazili v sobotu na ihrisku Piešťan 2:1. Gól domácich strelil Hutár.

Tabuľku piatej ligy severozápad uzatvára Hlohovec, doma podľahol Hornej Krupej 1:5.Dva góly hostí dosiahol Javorek.

5. liga severozápad – 15. kolo

Piešťany – Prievidza 1:2 (0:2)
Góly: 65. Hutár – 28. Krasko, 42. Hlohovský (pen)
PIEŠŤANY: Červenka – Grík, Hutár, Prelovský, Adam Kusý, Klačman, Gula, Strelec, Miškech, Stanek, Sloboda (Martin Modrovič, Salviany, Hlbocký, Barančík)

Ladce – Vrbové 0:7 (0:2)
Góly: 13. a 45. Alex Kusý, 50. a 55. vlastný Kučerka, 63. Kaman, 69. Troják, 90. Brezina (pen)
VRBOVÉ:  Székely, Kubica, Brezina, Kovársky, Polakovič, Kaman, S. Vido, Alex Kusý, A. Vido, Troják, Zmeko (Kováč, Košinár, Uribe, Rangel)

Hlohovec – Horná Krupá 1:5 (0:2)
Góly: 88. Loskot – 14. Guldan, 27. a 50. Javorek, 69. Šarabok, 77. Mikinič
HLOHOVEC: Grežo – Chlebec, Krajčo, Bohunický, Ballon, Mičian, Farkaš, Zdenek, Adamík, Reho, Loskot (Kysucký, Táčovský, Kočí)

HOR. KRUPÁ: Bránsky – A. Hrčka, Javorek, Jarábek, Holič, Mikláš, Kozák, Ďuriš, Mikinič, Sudin, Guldan (Šarabok, Ďurinský, Blaho, Zemko)

Podolie – Brvnište 3:0

Prečín – Domaniža 2:3

Partizánske – Veľké Uherce 1:0