Famózna Lenka Gymerská! Atlétka Slávie vytvorila slovenský rekord

Okrem trojstovky triumfovala aj na 60-metrovej trati.

Lenka Gymerská v cieli pretekov. Foto: Slovenský atletický zväz

Atlétka trnavskej Slávie Lenka Gymerská prepisuje históriu. Na halovom mládežníckom mítingu Slovenského atletického zväzu v bratislavskej hale Elán vytvorila v sobotu nový slovenský rekord.

V behu na 300 metrov dosiahla čas 39,86 sekundy, čo je najlepší výkon histórie v kategórii 16-ročných dievčat.

Celkovo ide o druhý najlepší dorastenecký výkon na tejto trati. Lepší čas mala už len Emma Zapletalová, ktorá pred šiestimi rokmi dobehla do cieľa za 39,68 s.

Gymerská vylepšila svoj doterajší osobný rekord o 26 stotín sekundy a pokračuje vo výborných výkonoch, keď v lete 2022 získala striebro na Európskom olympijskom festivale mládeže (EYOF) v Banskej Bystrici.

Ako referuje oficiálny web atletického zväzu: „Zatiaľ iba tri slovenské dorastenky zdolali pod strechou 40-sekundovú hranicu - okrem Zapletalovej a Gymerskej ešte Alexandra Štuková (39,95 v roku 2006 v Birminghame).“

Gymerská vyhrala okrem trojstovky aj šprint na 60 metrov, kde dokonca dvakrát prekonal svoj vlastný osobný rekord. V prvej sérii dosiahla čas 7,84, v druhej ho ešte vyšperkovala na 7,69 sekundy.

Doterajšie maximá zverenkyne trénera Lukáša Kotalu boli 7,91, resp. 7,75 s podporou vetra.

Okrem Gymerskej získali cenné úspechy aj ďalší mládežníci trnavskej Slávie. Prvenstvá si z halového mítingu odniesli dorastenec Samuel Krepop (beh na 500 metrov) a juniori Matej Pobjecký, Nataša Fáberová (obaja skok do výšky), Karolína Citovická (trojskok) a Monika Lehenová (skok do diaľky).