Futbal, 4. a 5. liga: Trebatice zabrali naplno, Hlohovec vyhral v Piešťanoch

Úvod jarnej časti štvrtej ligy priniesol zápasy vo veternom a mrazivom počasí. Tomu zodpovedali aj viaceré výsledky.

Kapitán Trebatíc Martin Směřička priviedol svoj tím k trom bodom. Foto: Ján Král

V dueli Boleráz – Pata gól nepadol. Vyrovnaný zápas mohli vo svoj prospech strhnúť oba tímy, na jednej strane ale Dzíbela po štandardke trafil hlavičkou do žrde, na opačne strane zlikvidoval nájazd hostí brankár Jedlička.

Trebatice vstúpili do jari víťazstvom 1:0 nad béčkom Zlatých Moraviec. Jediný gól zápasu strelila už v druhej minúte zimná posila tímu z Hornej Krupej Adam Konečný.

ŠTK pre neuhradenie zbernej faktúry odpočítala tri body Leviciam a Marcelovej. V prípade druhého menovaného klubu prišlo k zaujímavej situácii. Keďže v doterajšom priebehu súťaže získal jediný bod, dostal sa s počtom bodov do mínusu.

4. liga – 16. kolo

Boleráz – Pata 0:0
BOLERÁZ: Jedlička – Líška, Hlavna, Dzíbela, Magdolen, Martinka, Planeta, Milinikovič, Akbar, Brestovanský, Kollár (Tomovič, Kukuč)

Trebatice – Zlaté Moravce B 1:0 (1:0)
Gól: 2. Konečný
TREBATICE: E. Kirka – Kapusta, Poláček, Kičin, Varga, S. Valo, Směřička, Konečný, Machač, Hečko, Zula (M. Valo, Hlavatovič, Masár, Š. Valo, Blaško)

FC Nitra – Lednické Rovne 0:1

Kolárovo – Imeľ 1:2

Lehota pod Vtáčnikom – Kozárovce 4:1

Levice – Marcelová 4:0

Gbely – Hurbanovo 1:0

Gabčíkovo – Jaslovské Bohunice (odložili na 19. apríla o 18:00)

5. liga: Hlohovec vyhral v Piešťanoch

O prekvapenie sa v úvodnom jarnom kole piatej ligy postarali futbalisti Hlohovca. Posledný tím tabuľky zvíťazil v Piešťanoch 1:0. O výsledku rozhodol v 67. minúte po rohovom kope gólovou hlavičkou Krajinčák.

Vstup do jari sa nevydaril Hornej Krupej. V Partizánskom prehrala 0:1, keď rozhodol gól Ernesta Blaha z 36. minúte. V závere duelu ešte videl červenú kartu hosťujúci Javorek.

V nedeľu vyhralo Vrbové na pôde Podolia po góloch Kovárskeho a Rangela 2:0 a stiahli stratu na vedúcu Prievidzu, ktorá iba remizovala s Trenčianskym Stankovcami, už len na dva body.

5. liga – 16. kolo

Piešťany – Hlohovec 0:1 (0:0)
Gól: 67. Krajinčák
PIEŠŤANY: Budka – Grík, Ďurina, Ďurák, Stanek, A. Kusý, Strelec, Gula, Belica, Braniša, Allina (Hlbocký, Taraba)
HLOHOVEC: Grežo – Táčovský, Farkaš, Kubička, Šajter, Liso, Orviský, Zdenek, Veselský, Kysucký, Krajinčák (Baláž, Sitár, Krajčo)

Partizánske – Horná Krupá 1:0 (1:0)
Gól: 36. E. Blaho
ČK: 86. Javorek (H. Krupá)
HOR. KRUPÁ: Bránsky – A. Hrčka, Ďurinský, Modrovič, Zaoral, Fodor, Sudin, Holič, Dobiš, Mikinič, Guldan (Šarabok, Javorek, Zemko)

Podolie - Vrbové 0:2 (0:0)
Góly: 66. Kovársky, 90. Rangel
VRBOVÉ: Székely - Polakovič, Kovársky, Vido, Srnec, Kubica, Alex Kusý, Doboš, Troják, Uribe, Mašán (Kravárik, Kaman, Rangel)