Trnavskí hádzanári v susedskom derby zdolali Cífer

Trnavčanov gólovo potiahol Filip Ruman, hostí Branislav Medový a Peter Gbelec.

Pri lopte Filip Ruman. Foto (4x): Ján Král

Hádzanári HBC Trnava vyhrali v nedeľnom dueli 12. kola prvej ligy nad Cíferom 25:23. V susedskom derby sa favorizovaní domáci pomalšie rozbiehali.  Až do 22. minúty nepustili hostia HBC do vedenia a tí museli doťahovať náskok súpera.

Zlom prišiel pri góle na 8:7 a do kabín išla Trnava s vedením 13:9.

Po zmene strán síce mali hostia ako prví gólový zápis do štatistík, potom však viac ako sedem minút nenapli trnavskú sieť, keď sa viacerými výbornými zákrokmi blysol brankár Branislav Augustín. Nešlo však ani trnavský strelcom, ktorí zaznamenali v tomto úseku len jeden gól.

Až potom to začalo padať na oboch stranách, v úvode 42. minúty viedli Trnavčania päťgólovým rozdielom 16:11, koncom 53. minúty už bol ale rozdiel diba dvojgólový 21:19.

HBC však zápas nepustilo z rúk, vedenie si udržalo a napokon zvíťazilo 25:23. Strelecky sa najviac darilo Filipovi Rumanovi a Bobanovi Mikovicovi, ktorí strelili šesť resp. päť gólov.

Na opačnej strane mali šesť presných zásahov Branislav Medový a Peter Gbelec.

"Keďže máme zranených najlepších hráčov Mareka Jankoviča a Patrika Glasu, nepredpokladal som, že to bude z našej strany tak solídny zápas. Je to susedské derby, motivácia nám nechýbala. Do druhého polčasu sme sa snažili zavrieť obranu, problémy nám robili najmä Filip Ruman a na moje prekvapenie aj Boban Mikovic, u ktorého som si myslel, že odíde kondične," zhodnotil tréner Cífera Igor Žáčik.

Tréner Cífera Igor Žáčik.

Do hľadiska prišli fanúšikovia oboch klubov, Žáčik si atmosféru pochvaľovaloval. Cífer v Trnave nemal veľké oči, potrebuje ale začať zbierať body, momentálne je v tabuľke posledný.

"Chceli sme vyhrať prvé dva jarné zápasy, bohužiaľ, nevyšlo to vo Vajnoroch ani s Dunajskou Stredou. S Trnavou by to bol len bonus," dodal.

Duelu opäť nechýbala športová atmosféra.

Trnavčania napriek víťazstvu neboli úplne spokojní. "Celý zápas to bolo viac-menej trápenie. Naša hra bola pomalá, robili sme technické chyby. Keď sme sa mali odtrhnúť, boli sme zbrklí, nedarila sa nám streľba, brankárom sme v druhom polčase nepomohli. Chýba nám rytmus a trochu rýchlosť. Musíme byť pohotovejší, aj smerom do obrany. Súperi na nás hrávajú rýchly stred, musíme byť rýchlejší pri návrate do obrany," povedal Filip Ruman, ktorý hral v trnavskej zostave na pozícii ľavej spojky.

Peter Gbelec (v modrom) sa v tomto prípade cez brániace duo Jozef Benczy - Mário Brezina nepresadil.

V ďalšom kole zabojujú Trnavčania o body na ihrisku Považskej Bystrice, kde sa stretnú v nedeľu 26. marca o 10:30 s domácim B-tímom. Doma budú hrať opäť v nedeľu 2. apríla o 10:30 proti Pezinku.

Program Cífera pokračuje duelom v Pezinku (25.3.), doma potom privítajú Kolárovo (1.4.).