Volejbalistky Hit UCM začali play-off víťazne, v stredu chcú potvrdiť postup

Druhý duel série odohrajú v Prešove.

Momentka zo zápasu. Foto: Zuzana Branišová

Trnavské volejbalistky začali štvrťfinálovú play-off sériu Niké extraligy žien s Prešovom víťazne. V prvom stretnutí vyhrali 3:1. Hrá sa na dva víťazné zápasy, už v stredu môžu na východe Slovenska spečatiť postup.

Trnavčanky prvýkrát v histórii Hit UCM Trnava vstúpili do play-off ako nasadený tím. Do duelu však vstúpili Prešovčanky nebojácne a hneď na začiatku si vypracovali päťbodový náskok 7:2.

Prvý set vyhrali napokon 25:19 najmä vďaka riskantnému servisu, ktorý robil domácim problémy. Trnavčanky urobili viacero chýb, ktorým sa vyhli až v druhej časti hry a výborným servisom si vypracovali náskok 14:5.

Tento náskok ešte navýšili, keď Prešovčankám následne dovolili uhrať iba tri body a suverénne vyhrali druhý set 25:8.

Tretí a štvrtý set sa odohrávali v réžii hráčok Hit UCM Trnava, ktoré ustáli tlak zo strany súperiek, prebrali iniciatívu a zvíťazili 25:22 a 25:16.

V treťom sete sa Prešovčanky priblížili ku koncovke, ale dôležitými bodmi podržala domáce hráčky kapitánka Ivana Povrazníková.

V zápase sa darilo najviac bodujúcej hráčke extraligy Trnavčanke Michaele Rosinskej, ktorá získala 21 bodov a bola vyhlásená za trnavskú hráčku duelu.

Výborným výkonom – 10 bodov, z toho 6 blokmi – zažiarila aj blokárka Kotuličová, ktorá ešte v minulej sezóne nosila kapitánsku pásku v Prešove.

Do stretnutia zasiahla aj Viktória Ondrejková, hrajúca počas sezóny v Projekte RD, avšak ako odchovankyňa Hit Trnava pred play-off posilnila svoje družstvo.

Po výhre 3:1 je bližšie k postupu trnavské družstvo, Prešov ale bude v odvete hnať verné publikum.

Druhý zápas sa odohrá už túto stredu 22. marca o 20:00 v Prešove a diváci ho budú môcť sledovať v priamom prenose na TV JOJ Šport, alebo prostredníctvom streamu na Niké TV.

Prípadný tretí súboj by sa uskutočnil v Mestskej športovej hale v Trnava v sobotu 25. marca.

HIT UCM TRNAVA – VK PREŠOV 3:1 (-19, 8, 22, 16)
Rozhodovali: Moravčík a Juráček, 200 divákov.
HIT UCM: Sivičeková 3, Rosinská 21, Límová 4, Povrazníková 14, Konárová 13, Kotuličová 10, liberka Poláčková (Chovanová 0, Jánošíková 1, Ritterová 0, Ondrejková 0). Tréner: R. Filípek.
VK: Gécziová 5, Pisarčíková 13, Schniererová 7, Paulínyová 11, L. Grocká 8, Lukáčová 6, liberka Štefaníková (Šromovská 0, V. Novotná 0). Tréner: M. Sopko st.

Hráčky zápasu: Michaela Rosinská (Hit UCM Trnava) - Sára Pisarčíková (VK Prešov)

Rastislav Filípek, tréner Hit UCM: „Vedeli sme čo nás čaká v prvom zápase a do bodky sa to naplnilo. Áno, je to iný zápas ako v dlhodobej časti a to Prešov dokonale využil v prvom sete. Potom už to bolo jednoznačne v našej réžii a dominovali sme po všetkých stránkach. Do polnoci oslávime a potom sa začneme pripravovať na najdôležitejší zápas v sezóne, v ktorom chceme naplniť náš cieľ.“

Martin Sopko, tréner VK: „Po výbornom prvom sete sme „odišli“ na prihrávke. V prvom sete sme boli koncentrovaní, mali sme energiu aj sústredenosť. Hrali sme agresívne. Potom to z nás náhle vyprchalo a mali sme problémy s trnavským servisom. Stále sme útočili do plných a to bol najväčší problém. Séria sa hrá na dva víťazné zápasy a my hlavy určite nevešiame. Chceme sa čo najlepšie pripraviť na stredajšiu odvetu.“