Trnavskí hádzanári otočili ťažký zápas, z Považskej Bystrice vezú víťazstvo

V tabuľke sa HBC Trnava drží na druhom mieste len dva body za vedúcou Bratislavskou hádzanárskou akadémiou.

Bojová porada trnavského tímu. Foto: HBC

Otočili zdanlivo stratený zápas. Trnavskí hádzanári získali dôležité víťazstvo, keď v 13. kole prvej ligy mužov vyhrali v Považskej Bystrici nad domácim B-mužstvom 24:23.

Trnavčanom sa v stretnutí podaril obrat, napriek tomu, že ešte v 42. minúte prehrávali o päť gólov.

Zápas mal vyrovnaný priebeh do 19. minúty, keď domáci odskočili na rozdiel troch gólov a náskok si udržali až do prestávky, v ktorej viedli 13:10.

Po zmene strán navýšili svoje vedenie až na päť gólov a v spomínanej 42. minúte viedli dokonca 18:13.

Trnavčania zbrane nezložili, z náskoku súpera začali ukrajovať a v úvode 58. minúty sa im podarilo vyrovnať na 22:22 gólom Tomáša Laha, ktorý následne poslal Trnavu aj do vedenia.

To ešte vylepšil Mikovic. Domáci sedem sekúnd pred koncom korigovali, ale víťazstvo 24:23 si už hráči HBC nepustili z rúk.

„Odohrali sme dva rôzne polčasy, v prvom sme robili chyby pri rozohrávke a streľbe, súper nám počas duelu postupne odskočil až na rozdiel piatich gólov. A to nás nad vodou držal celý zápas brankár Braňo Augustín. Po zmene strán sme scelili obranu, prešli sme na systém 1-5, pritvrdili sme a chlapci sa vyhecovali. Po zranení som nastúpil aj ja a zapojili sme tiež mladých hráčov, ktorí dobre zapadli, ako Cozens, Francúz či Dudžák. Vtedy sa duel začal lámať a napokon sme ho doviedli do víťazného konca. Malo to ešte oproti jesennej jazde viaceré trhliny, ale postupne sa to dáva dokopy. Klobúk dole pred chlapcami,“ povedal Peter Lužák, ktorý hral nielen v útoku (4 góly) ale aj obrane a v závere taktickým faulom aj za cenu červenej karty zastavil útok súpera.

Trnavskí hádzanári po víťazstve na Považí. Foto: HBC

HBC Trnava nastúpi na ďalší duel v nedeľu 2. apríla o 10:30, keď v Mestskej športovej hale v Trnave privíta ŠKH Agrokarpaty Pezinok.

„Verím, že príde veľa divákov a potešíme ich víťazstvom. Po našom zápase bude podvečer futbalové derby, tak budeme radi, ak sa prídu športovo naladiť aj fanúšikovia Spartaka,“ dodal Lužák.