Futbal, 5. liga: Vrbové sa priblížilo Prievidzi, Hlohovec zjavne ožil

Vrbové pokračuje v naháňaní lídra piatej ligy severozápad z Prievidze. Po výhre v Chynoranoch 3:0 stiahol stratu na lídra na jediný bod. Pravda, Prievidza hrala o zápas menej.

Pri výhre Vrbového v Chynoranoch nechýbal obranca Samuel Polakovič. Foto: Ján Král

Hlohovec pod vedením nového trénera Juraja Kuťku ožil a na jar vyhral už v dvoch z troch stretnutí. Tri body si prinesiol po víťazstve 2:0 z Partizánskeho, o výsledku rozhodli gólmi tesne pred polčasom Adamík a Krajinčák.

Naopak, lepšie výsledky si predstavujú v Piešťanoch. S Ladcami doma iba remizovali 0:0. Súper Piešťan napriek tomu padol na posledné miesto v tabuľke, o skóre Ladce predbehol Hlohovec.

Naplno zabrala Horná Krupá, v Podolí vyhrala 3:0, keď o svojom triumfe rozhodla už do prestávky. Postupne skórovali Ďurinský, Guldan a Sudin, druhý menovaný z penalty.

5. liga SZ – 18. kolo

Partizánske – Hlohovec 0:2 (0:2)
Góly: 43. Adamík, 44. Krajinčák
HLOHOVEC: Baláž – Zdenek, Farkaš, Kubička, Šajter, Liso, Orviský, Veselský, Adamík, Š. Valo, Krajinčák (Kysucký, Sitár, Bohunický)

Piešťany – Ladce 0:0
PIEŠŤANY: Červenka – Grík, Ďurina, Ďurák, Kusý, Strelec, Gula, Allina, Stanek, S. Glos, Braniša

Chynorany – Vrbové 0:3 (0:2)
Góly: 5. Kravárik, 41. Vido, 49. Kaman
VRBOVÉ: Székely – Polakovič, Kovársky, Kaman, Vido, Srnec, Kubica, Kravárik, Doboš, Troják, Mašán (Rangel)

Podolie – Horná Krupá 0:3 (0:3)
Góly: 22. Ďurinský, 28. Guldan (pen), 39. Sudin
HOR. KRUPÁ: Bránsky – A. Hrčka, Javorek, Ďurinský, Zaoral, Holič, Dobiš, Sudin, Mikinič, Guldna, Kozák (Mikláš, Fodor, Zemko)

Prečín – Veľké Uherce 2:1

Trenčianske Stankovce – Domaniža 2:0