Na hokej prišlo takmer 2000 divákov, Trnava ale v rozhodujúcom dueli prehrala

Tohtoročné play-off druhej najvyššej slovenskej súťaže sa pre Trnavu končí vo štvrťfinále.

Skúsený Roman Kukumberg asistoval pri oboch góloch Michela Miklíka. Foto: Ján Král

Sen o postupe do semifinále sa, žiaľ, rozplynul. Hokejisti HK Gladiators Trnava prehrali v siedmom zápase štvrťfinálovej play-off série s Martinom 2:3 a celkovo 3:4 na zápasy

Rozhodujúci duel série sledovalo zaplnené hľadisko, v ktorom bolo bezmála dvetisíc divákov.

Trnavčanom nevyšla prvá tretina, v ktorej inkasovali dva góly od Poliačeka a Fafráka. V 26. minúte zvýšil Paulíny už na trojgólový rozdiel, no o dve minúty neskôr Miklík vrátil gladiátorov do hry a v 34. minúte znížil na 2:3.

V záverečnej tretine gól nepadol, hoci Trnavčania skúsili aj hru bez brankára a do posledných sekúnd vyvíjali na súpera tlak.

Napokon sa z postupu tešia Martinčania, ktorí mali v hľadisku tiež značnú podporu fanúšikov.

„Dobýjali sme bránu súpera, prespali sme prvú tretinu a dostali dva góly. V úvode druhej časti sme dostali tretí, ale mužstvo ukázalo charakter a chýbalo málo na to, aby sme vyrovnali. Bohužiaľ, siedmy zápas prehrávať 3:0 je už trošku dosť. Miešajú sa vo mne pocity, chýbalo nám málo k tomu aby sme postúpili, opäť ako vlani. Toto mužstvo si to podľa mňa zaslúžilo," zhodnotil zápas pre hockeyslovakia.sk tréner Trnavy Martin Baran.

Sklamanie z konečného stavu série bolo na trnavskej strane značné. V stredu Trnavčania totiž vyhrali piaty zápas a viedli v sérii.

V piatok však prehrali v Martine po predĺžení a v nedeľu prišlo nechcené rozuzlenie v prospech mužstva zo severu Slovenska. Mimoriadne vyrovnané súboje tak napokon tesne vyhrali modro-bieli.

„Naplnili sme trnavský zimák. Nepostúpili sme do semifinále a bolo aj kopec sĺz… Ešte viac som slzila potajme, keď som videla opúšťať sa veľkých chlapov. Hokej je parádny šport. Je najviac parádny. Bolí a teší zároveň. No nič, ide sa odznova," napísala na sociálnej sieti popredná funkcionárka trnavského klubu Adriána Hosťovecká.

"Keby mi niekto pred piatimi rokmi povedal, že sa to podari, tak by som si myslela, ze ma chce len uchlácholiť. Dnes sa to stalo. Škoda, ze sa nam nepodaril siedmy zápas proti Martinu vyhrať, mohli sme spôsobiť ošiaľ," dodala.

TIPOS Slovenská hokejová liga - 7. zápas štvrťfinále play-off

HK Gladiators Trnava – HK VITAR Martin 2:3 (0:2, 2:1, 0:0)

konečný stav série: 3:4
Góly: 28. Miklík (Antonov, Kukumberg), 34. Miklík (Kukumberg, Maarnela) – 3. Poliaček (Paulíny, Charvát), 16. Fafrák (Lahtinen, Juščák), 26. Paulíny (Charvát, Fafrák)
Rozhodovali: Goga, Crman – Drblík, Knižka
strely: 44:43